Atgādina, ka sēņotājiem jāmaksā nodoklis 7

Arvien vairāk cilvēku interesējas par nomaksājamajiem nodokļiem meža un plāvu velšu vācējiem, kas vēlas savu ievākto tirgot,  tādēļ atbildīgās iestādes atgādina par iespēju maksāt patentmaksu, ziņo Db.lv.

Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas un Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti skaidro, ka, lai motivētu ekonomiski aktīvos cilvēkus, kas palikuši bez darba, uzsākt savu mazo biznesu un atgriezties ekonomiskajā apritē, attīstīt savas spējas un atvieglot šīm personām grāmatvedības kārtošanu, no šī gada 1.janvāra tiek piedāvāta iespēja kļūt par patentmaksas maksātāju. Līdz ar to fiziskai personai, kas veic saimniecisko darbību noteiktās profesijās un darbībās, kas saistītas ar meža un pļavu velšu vākšanu tirdzniecībai, ir iespēja izvēlēties maksāt patentmaksu. Otrs izvēles variants ir veikt visu likumos paredzēto nodokļu nomaksu, tai skaitā iedzīvotāju ienākuma nodokli.Patentmaksa ir fiksēts nodoklis, kas ietver iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Patentmaksas maksātāji ir sociāli apdrošinātas personas, kas ir pakļautas pensiju, invaliditātes, maternitātes un slimības apdrošināšanai, kā arī vecāku apdrošināšanai. Papildus iedzīvotāju ienākuma nodokļa vai valsts sociālo apdrošināšanas iemaksas patentmaksas maksātājiem nav jāveic.Jaunā izvēles norma, ir attiecināma uz vairāk nekā 60 profesijām, to starpā, iekļaujot tirdzniecībai paredzētas dabas velšu – sēņu, ogu, savvaļas ārstniecības augu un ziedu – vācējus.Patentmaksas ikmēneša maksājums detalizēti ir noteikts katrai profesiju grupai, tās apmērs ir no 30 līdz 70 latiem par vienu kalendāro mēnesi. Patentmaksas apmērs tirdzniecībai paredzētajām dabas veltēm ir noteikts 30 lati par vienu kalendāro mēnesi.Arī tad, ja fiziskā persona nav reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs, lai varētu konstatēt gada ienākumu deklarācijā uzrādāmo ienākumu apmēru, kas gūts no dabas veltēm, tai ir nepieciešams uzskaitīt ieņēmumus ieņēmumu reģistrāciju uzskaites žurnālā.Ekonomikas ministrija savā interneta mājas lapā piedāvā detalizētāku skaidrojumu par izvēles iespējām ogotājiem un sēņotājiem, kas vēlas savas ievāktās dabas veltes pārdot.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

lai necer

lai necer,ka es par šitādiem iešu balsot,ne par vienu no tiem,kas iepriekš bijuši pie teikšanas un manu tautu tik tālu noiveduši,balsošu tikai par svaigām sejām -par tiem,kas nekad pie *šprices* nav bijuši, nu sliktāk jau vairs nebūs...
vispār vājprāts-i sēnes vairs nevarēs lasīt bez nodokļiem, vai tas nodoklis arī uz tām sēnēm attiecas,kas šaurajās pierēs iemetušās?!

pirms 11 gadiem, 2010.08.07 23:46

aksels

tūlīt iešu un nomaksāšu nodokli...arī par gaisu,ko elpoju.Izskatās,ka ministrijā sēž ar 1.klases izglītībām,domāšanas veidu!

pirms 11 gadiem, 2010.08.07 21:04

Resnais

1)Jap... es arī pārtraucu saimniecisko darbību. Nah maksāt zagļiem 26% IeIeN? Par soc nodokli - ja vidējais mūža garums ir zem pensijas vecuma, vai tuvu tam, tad soc nodokli maksāt zūd jēga.

2) pilnīgi piekrītu baltaisdainis

3) kas ir "plāvu velšu vācējiem"?

pirms 11 gadiem, 2010.08.07 10:42

Baltaisdainis

Ar šo atgādinu ka: Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests var pavisam mierīgi iet D I R S T.

pirms 11 gadiem, 2010.08.06 23:07

Vinnijs

Viņi maksā, lai slimības gādījumā viņiem būtu kāda sociālā apdrošināšana un krātos arī kaut kas pensijai. Bet ja tu nestrādā un nemaksā, tad diemžēl arī tavi sociālie uzkrājumi neveidojas.

pirms 11 gadiem, 2010.08.06 21:20

IDIOTISMS

Par ko maksāt,deputāti tās ogas un sēnes sastādījuši! Briesmīgu naudu iegūs tie ogotāji un sēņotāji,labāk ,lai maksā nodokļus biezie,kā nav kauna!

pirms 11 gadiem, 2010.08.06 21:16

caciite

Kaarteejais stulbums,nu nemaksaas neviens ne 30 ne 40 un pat ne 5 Ls.......

pirms 11 gadiem, 2010.08.06 19:40

Jelgava