Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj LLU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centra telpas (FOTO) 8

Pēc vairāk nekā astoņu mēnešu remontdarbiem Jelgavas pilī atklātas LLU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centra telpas, kurās ietilpst LLU aula un pils dienvidaustrumu spārna telpu grupa. Vēsturiski šīs telpas Jelgavas pilī bija Sudraba un Zelta zāles un hercoga guļamistaba, bet pēc remontdarbiem tās pielāgotas zinātnes funkciju veikšanai un starptautiskās sadarbības pētniecībā veicināšanai, ziņo augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrs darbosies kā starpdisciplināru pētījumu ierosmes un pētniecības rezultātu popularizēšanas centrs Latvijā un starptautiskā līmenī. Sagaidāms, ka tā darbība veicinās pastāvošo zinātnisko institūciju atpazīstamību starptautiskajā pētniecības vidē un starptautisko sadarbību.

Aizvadītā gada nogalē Ministru kabinets apstiprināja Latvijas Bioekonomikas stratēģiju 2030. gadam, kurā noteikts, ka LLU kā vadošajai bioekonomikas augstākās izglītības un pētniecības iestādei Latvijā ir jāīsteno ieguldījumi izglītības kvalitātes un zinātnes kapacitātes attīstībā un jāvairo atpazīstamība un konkurētspēja Eiropas mērogā, jo īpaši Baltijas un Skandināvijas reģionā. Šim nolūkam Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrā papildus plānots izveidot arī divas jaunas darba vietas.

“Pasaulē zinātnieki arvien lielāku nozīmi piešķir pētījumiem, kas saistīti ar ilgtspējīgu resursu izmantošanu. Jau šobrīd LLU zinātnieki veic pētījumus dažādās bioekonomikas nozarēs un meklē iespējas veselīgākai ēšanai, “zaļākiem” pārvietošanās veidiem, “draudzīgākiem” tehniskiem risinājumiem un efektīvākai ražošanai. Jaunais centrs kalpos kā satikšanās platforma zinātniekiem, lai, piemēram, LLU informācijas tehnoloģiju zinātnieki, kuri izstrādā modernus risinājumus biškopībā, varētu virtuāli satikties ar saviem kolēģiem Vācijā un Indonēzijā vai mūsu pārtikas tehnologi, kuri pēta slieku izmantošanu pārtikā, varētu attīstīt sadarbību ar kādu no pasaules vadošajiem pārtikas zinātnes institūtiem,” centra turpmākās darbības virzienu raksturo LLU zinātņu prorektors Arnis Mugurēvičs.

Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrā vizuāli atjaunotas telpas, uzstādītas modernas prezentāciju, apskaņošanas un pārraižu iekārtas.  Centrs jau ir pieejams konferenču un semināru organizēšanai, tai skaitā arī e-konferenču rīkošanai ar universitātes starptautiskās sadarbības partneriem.

LLU direktors Andrejs Garančs stāsta, ka paralēli minētajiem darbiem norisinājās arī Jelgavas pils energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi un Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrā uzstādītas jaunas ventilācijas sistēmas un nomainīti logi. Tas ir unikāls un komplekss risinājums, kurā dažādi finanšu avoti atbilstoši to mērķiem papildina viens otru un kopumā veidojas izcils rezultāts, kurā apvienoti gan zinātniskie, gan kultūrvēsturiskie un energoefektivitātes ieguvumi. 

“Šogad 20. jūnijā Jelgavas pilij atzīmēsim 280 gadu jubileju, kad norisināsies konference, kas veltīta pils vēsturei dažādos laika posmos. Tāpat Jelgavas pilī kā baroka laika arhitektūras piemineklī izskanēs baroka mūzikas koncerts, kurā dzirdēsim darbus, kas radīti Kurzemes un Zemgales hercoga galmā. Tādējādi pils būs atvērta ikvienam interesentam,” stāsta LLU muzeja vadītāja Ginta Linīte.


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Komentāri 8

bioekonomika

Vārds bioekonomika ir minēta astoņas reizes.... Gandrīz kā kaut kādā reklāmas rakstā.

pirms gada, 2018.03.22 10:30

Akadēmiķis Priekulis

Bioekonomika un baroka mūzika. Jasū. Jasū. Jasū. Jasū.

pirms gada, 2018.03.22 12:16

Švimpāzijs

Pilverei vēl nav apnicis visu par centriem pārsaukt?

pirms gada, 2018.03.22 18:37

Dainis

Viņai patīk neizrunājami vārdi un nesakarīgi nosaukumi. Būtībā jau nekas nemainīsies. Tipiska lauku cilvēka domāšana. Piedodiet, arāji un sējēji , Jūs esat šīs zemes sāls, nevis šie jampampiņi.

pirms gada, 2018.03.22 21:27

Atbilde

Labi, ka ir tādi pajoliņi kā jūs abi divi, kam patīk visu komentēt, bet neko nedarīt, tā ir īstā LV vērtībā.

pirms gada, 2018.03.22 22:47

Jelgava