Autoosta: autobusu reisu aizstāšana ar vilcieniem veicinās neregulāros un nelegālos pārvadājumus 3

Autobusu reisu aizstāšana ar vilcieniem veicinās neregulāro un nelegālo pasažieru pārvadājumu attīstību, aģentūrai BNS atzina Rīgas starptautiskās autoostas (RSA) Loģistikas daļas vadītāja Elita Lukjanoviča.

Viņa norādīja, ka līdz ar sabiedriskā transporta kustības optimizāciju, kad visā Latvijā dažādos maršrutos autobusu reisi tiek aizstāti ar vilcieniem un otrādi, pasažieri sāks vairāk izmantot tā dēvētos neregulāros vai nelegālos pārvadājumus.Lukjanoviča stāstīja, ka attālums starp vilciena pieturām ir daudz lielāks nekā starp autobusu pieturām, un no Latvijas lauku reģionu viensētām līdz dzelzceļa stacijām nereti jāmēro tāls ceļš. Viņa skaidroja, ka šā iemesla dēļ pasažieri varētu izvēlēties neregulāro pārvadātāju pakalpojumus. Lukjanoviča uzsvēra, ka, attīstoties neregulārajiem pārvadājumiem, valsts zaudē ieņēmumus, jo neregulāro pārvadājumu veicēji nav reģistrēti un būtībā viņi pasažieru pārvadājumus veic nelegāli.Jau vēstīts, ka šogad janvārī autosatiksme vairākos starppilsētu maršrutos tiks aizstāta ar dzelzceļa satiksmi un otrādi saistībā ar pārvadāto pasažieru skaita kritumu un nepieciešamību sabalansēt valsts budžeta dotāciju ar pārvadātāju faktiskajiem izdevumiem. Izmaiņas jau skārušas maršrutus Rīga-Ventspils, Rīga-Liepāja, Rīga-Gulbene, Rīga-Reņģe.Darbs pie starppilsētu satiksmes pārplānošanas turpinās, ņemot vērā pasažieru apmēra kritumu un nepieciešamību sabalansēt valsts budžeta dotāciju ar pārvadātāju faktiskajiem izdevumiem. Līdz ar izmaiņām šogad plānots aptuveni 1,5 miljonus latu liels ietaupījums.Pašlaik Satiksmes ministrijas paspārnē izveidota darba grupa, kurā ir asociācijas, ministrijas, Autotransporta direkcijas u.c. nozares iestāžu pārstāvji, kas domā, kā cīnīties pret nelegālajiem pārvadātājiem. Tiekot strādāts pie izmaiņām normatīvajos aktos, jo pašlaik neesot regulējuma, kā cīnīties pret nelegālajiem pārvadātājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ups

Lūdzu, pasakiet, varbūt kāds privātais ved uz Rīgu no rīta, apm. 6.50.?

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 15:38

Guntis

Vai kāds būtu tik laipns un atgādinātu stopētāju portāla adresi? Pēc šitās te "Autotransporta likvidēšanas direkcijas" histēriskās plosīšanās drīz vairs nekur nevarēs aizbraukt normāli un izdevīgā laikā...

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 15:19

demokratija

vai tiem stulbeņiem nav ienācis prātā, ka ar varu nevar nevienu piespiest braukt ar vilcienu.nu kā, lai no RAFa nokļūst dzelzceļa stacijā? vai tas kādu tur augšā interesē.

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 15:06

Jelgava