Autotransporta direkcija: ir jāpieņem lēmums, vai jaunie skolēnu autobusi drīkst pārvadāt arī citus pasažierus 2

Jātiek skaidrībā, vai ar jaunajiem Latvijas-Šveices sadarbības programmā iegādātajiem skolēnu autobusiem drīkst pārvadāt arī citus pasažierus, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja Autotransporta direkcijas (ATD) valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.

"Pēc sākotnējām sarunām bija paredzēts, ka šie autobusi ir paredzēti tikai skolēnu pārvadāšanai. Pašlaik tie tiek izmantoti citādi - ar tiem tiek pārvadāti arī skolotāji un pat citi pasažieri, kas rada zaudējumus valsts dotētajam sabiedriskajam transportam," teica Narvaišs.Viņš informēja, ka ir jārunā ar jauno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kas atbild par pašvaldībām. "Ir jāvienojas, pa kādu ceļu mēs ejam - vai autobusi paliek tikai skolēnu pārvadāšanai, vai mēs tos mēģinām iesaistīt kopējā maršrutu tīklā un pa šīm vietām nelaižam reisu autobusus," viņš klāstīja.Narvaišs norādīja, ka pašlaik gan sarunas ar VARAM nav ieplānotas, bet pārvadājumi ar jaunajiem skolēnu autobusiem ir jāsakārto un tam piekrīt arī Latvijas Pašvaldību savienība.Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) izpilddirektors Imants Zālītis aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka ar jaunajiem Latvijas-Šveices sadarbības programmā iegādātajiem autobusiem, kas paredzēti skolēnu pārvadāšanai, tiek pārvadāti arī citi pasažieri, tādējādi samazinot pārvadāto pasažieru skaitu regulārās satiksmes autobusiem.Kopumā Latvijas-Šveices sadarbības programmas līdzfinansētā projekta ietvaros 59 novadu pašvaldības saņems 110 autobusu, kuru iegādei ir paredzēts Šveices līdzfinansējums 7,36 miljonu latu apmērā.Autotransporta direkcija ir autopārvadājumu jomas administrēšanas uzņēmums, kas darbojas kopš 1993.gada oktobra. Direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā un autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Feja

Ak šausmas! Skolotāji reizē ar skolēniem tiek aizvesti uz skolu! Tas nu gan ir milzu noziegums, kas beidzot galīgi piebeigs Latvijas ekonomiku.

pirms 9 gadiem, 2011.02.03 15:11

gugucis

godātais, Narvaišs kungs! savu automašinu lūdzu noliec pie sētas un brauc ar sabiedrisko transportu, lai nenestu zaudējumus savi firmai.......

pirms 9 gadiem, 2011.02.03 12:31

Jelgava