Bērnu tiesību aizsardzības speciālisti bažīgi par bērnu traumatisma pieaugumu 1

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) speciālisti ir nobažījušies par bērnu traumatisma un likumpārkāpumu skaita pieaugumu šovasar.

Intervijā aģentūrai BNS VBTAI priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa norādīja, ka šī vasara var radīt problēmas bērnu uzraudzības jomā, jo pat tie vecāki, kas strādā, ne visi varēs samaksāt par nometnēm. Turklāt daļa pašvaldību finansiālu apsvērumu dēļ arī nevarēs nometnes noorganizēt.«Tātad būs jautājums par bērnu brīvā laika pavadīšanu. Tas atkal ir paradokss, jo ir tik daudz vecāku, kas ir bez darba, taču es baidos, ka viņi nebūs kopā ar saviem bērniem. Līdz ar to var pieaugt gan bērnu traumatisms vasarā, gan likumpārkāpumu skaits, jo vasara ir tas laiks, kad bērni vairs nav skolā, un, ja viņu laiks netiek organizēts, tur var būt dažādas citas iespējas,» sacīja Rieksta-Riekstiņa.Pēc bērnu tiesību speciālistes domām, būtu svarīgi, lai pašvaldības tomēr atrastu līdzekļus vasaras nometņu, tostarp dienas nometņu, finansēšanai.«Viena no iespējām ir turpat uz skolu bāzes organizēt brīvā laika pavadīšanas iespējas, iespējams, iesaistot bērnus arī uzkopšanas un labiekārtošanas pasākumos. Tiem jau nav obligāti jābūt izklaides pasākumiem, un arī pašvaldība var gūt kādu labumu no tā, kaut gan bērni, protams, nevar izdarīt tik daudz, cik bezdarbnieki, kas iesaistīti darba praktizēšanā ar stipendiju,» pārdomās dalījās amatpersona, piebilstot, ka bērnu iesaistīšana dažādās nodarbēs būtu svarīga gan no viņu drošības, gan arī audzinošā viedokļa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ZELDA

MANI KAITINA TAS KA PIRMA VIETA TIEK UZSVERTAS BERNU TIESIBAS BET PAR BERNU PIENAKUMIEM NETIEK MINETS NEMAZ. TAPEC MES AUDZINAM SAVU NAKOSO PAAUDZI KAM NAV NE DARBA TIKUMA MES AUDZINAM NAKOSOS PATERETAJUS KAS SAKA TIKAI . MAN PIENAKAS DODIET. TAS IR AKTUALI BERNIEM KAS AUG BERNU NAMOS. VALSTS NEMAZ NEGATAVO VINUS TALAKAI DZIVEI PATSTAVIGI. BAIL PAT PAR TO DOMAT. KA VINI IZGAJUSI SAVA DZIVE SADARIS SLIKTAS LIETAS UN PALIELINASIES CIETUMNIEKU SKAITS LATVIJA.

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 13:17

Jelgava