Broks: pāreja uz 11 klašu vidējo izglītību izmaksātu dārgi 6

Lai gan ideja par pāreju uz 11 klašu vidējo izglītību ir jauna un precīzas izmaksas pagaidām nav aprēķinātas, tas izmaksātu dārgi, otrdien LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" otrdien atzina izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (ZZS).

Ministrs atzina, ka piekrīt pašu partijas izvirzītajam jaunieceltajam Valsts prezidentam - 19 gadus vecam jaunietim vidusskolā nevajadzētu atrasties. Viņaprāt, par šo jautājumu arī būtu jāsāk plaša diskusija, tas arī būšot viens no tematiem augustā gaidāmajām pedagogu konferencēm. Tāpat diskutēt par šādu iespējamo reformu noteikti vajag arī ar bērnu vecāku organizācijām un arodbiedrībām.No konkrētas summas nosaukšanas, cik šāda reforma varētu izmaksāt, gan Broks atturējās, uzsverot, ka tā ir ļoti jauna ideja un patlaban pie tā vēl tikai tiek strādāts un nekādas izmaksas nosaukt nevar. Taču tas jebkurā gadījumā būs dārgi."Es domāju, ka tas būtu pietiekami dārgi," atzina Broks. Turklāt, piemēram, dabas zinātnēs ir jauns mācību saturs, un ja šo pāreju veic, mainot saturu, tad tas būs pat ļoti dārgi.Jaunais Valsts prezidents Andris Bērziņš, vērtējot savas darbības prioritātes, uzsvēris, ka patlaban neko svarīgāku par izglītību neredz. Viņš atbalsta ieteikumu atteikties no budžeta vietām augstskolās, kā arī norāda uz nepieciešamību vidējā izglītībā pāriet uz 11 klasēm.Izglītības un zinātnes ministrs jau iepriekš atzina, ka pilnībā atbalsta šādu Valsts prezidenta ideju par jauniešu iespēju iegūt vidējās izglītības diplomu vienu gadu agrāk. Lai šādas izmaiņas ierosinātu, viņaprāt, nepieciešams politisks lēmums finanšu jautājumos, rodot finansējumu jaunu mācību programmu un mācību līdzekļu ieviešanai un pedagogu pārkvalifikācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

stulba valdiba, ko te filozofet!!!!neko iedzigo nevar izdomat...

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 19:30

nuu un ka bus ar tiem kuri ir beigusi 12.klases???zelta medelus tad visiem varbut pieskirt. tad vajag ari augstskola saisinat studijas gadus.

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 19:29

mellene

Forši, varēs gadu ātrāk laist zemenes lasīt - augstskola arī vairs nespīd....

pirms 9 gadiem, 2011.07.12 10:34

Starp citu,

Tas radīs lielāku bezdarbnieku skaitu , bet ja likvidēs budžeta vietas augstskolā, tad lielāku aizceļotāju skaitu.Vispār mums jau raksturīgi nopietni nerēķinot- eksperimentēt!VISU LAIKU TIKAI EKSPERIMENTĒJAM AR CILVĒKIEM!

pirms 9 gadiem, 2011.07.12 09:42

Mētrai

Vidusskola vienmēr bijusi 3 gadu garumā, bet pamatskola bija 8 gadus , bet ne 9 gadus un tātad būtu jāmazina viens gads pamatskolā un jāpāriet uz 8 gadīgo izglītību?????tad arī korekcijas izmaksās lētāk!

pirms 9 gadiem, 2011.07.12 09:39

mētra

Bija taču 11 klases. Uztaisīja 12 un tagad brēc,ka bārdaini onkuļi un dzimumdzīvi uzsākušas tantes sēž vidusskolas pēdējā klasē.

pirms 9 gadiem, 2011.07.12 08:30

Jelgava