Būvnieks: Nozarē jūtams strādājošo trūkums 2

Būvniecībā izjūtams strādājošo trūkums, īpaši tas attiecināms uz speciālistiem, taču jaunieši vairs nevēlas nākt strādāt būvniecībā, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Jēkabpils būvfirmas SIA "LC Būve" valdes priekšsēdētājs Dainis Dzērvītis.

"Salīdzinājumā ar pirmskrīzes uzpūstajām algām nozarē patlaban algas ir kritušās, tagad tās atkal pieaug, tiesa, ļoti nedaudz. Pieaugums īpaši ir manāms sezonas laikā. Cilvēku trūkst, īpaši tas ir sakāms par speciālistiem, vadošajiem darbiniekiem, bet tas attiecas arī uz vienkāršajiem būvstrādniekiem. Acīmredzot daļa no Latvijas ir aizbraukusi un atpakaļ vairs nebrauks," sacīja Dzērvītis.Viņš piebilda, ka jaunieši vairs nevēlas nākt strādāt būvniecībā, lai gan dažreiz gadās, ka pa kādam darbiniekam "LC Būve" apmāca arī savās brigādēs un cilvēki iegūst vajadzīgās iemaņas un praksi."Dažreiz kādam konkurentam beidzas darbs kādā objektā un, ja šis uzņēmums nevar piedāvāt citu darbu šim celtniekam, tad viņš atnāk pie mums. Ar lielākām algām pārvilināt cilvēkus nav iespējams, jo nav reāli maksāt lielākas algas, - tāmes ir tādas, kādas tās ir, un neko vairāk solīt nevaram. Objekti tiek iegūti iepirkumu konkursos un, lai uzvarētu konkursu, tāmē nekādas pasakainās cenas ielikt nevaram. Nav arī brīvo līdzekļu, par kuriem varētu pārpirkt speciālistus," skaidroja Dzērvītis.SIA "LC Būve" ir izveidota uz bijušās Jēkabpils starpkolhozu celtniecības organizācijas (SCO) bāzes.Jēkabpils SCO ir dibināta 1958.gadā, bet 1991.gadā ir reģistrēta paju sabiedrība "Jēkabpils lauku celtnieks". 2004.gadā reģistrēta SIA "LC Būve".Patlaban uzņēmums sniedz ne tikai būvniecības pakalpojumus, bet arī ražo dzelzsbetona un metāla izstrādājumus, kokmateriālus, izgatavo logus un durvis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lauķi Dzērvīti, no mušas pirdienu tagad izspiež modernāk, ar speciālām lampām, troksnis arī ir iespaidīgāks.

pirms 8 gadiem, 2012.07.07 16:42

egle1

Aha, un mans vīrs nevar atras darbu: jo - no rīta 7 jāaizved bērns uz dārziņu un vakarā 19 jāizņem, bet daba devēji meklē vergus, kam 7 jau jābūt objektā un jāstrādā līdz 21 vakarā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.07 15:38

Jelgava