Ceļi apledojuši visā valstī; vairākas avārijas uz autoceļa Rīga-Jelgava 8

Ceturtdienas vakarā visi valsts autoceļi ir slideni, apmierinoši braukšanas apstākļi ir vien atsevišķos ceļu posmos, liecina uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» operatīvie dati. Ceļu uzturētāji norāda, ka īpaši jāuzmanās uz autoceļa Rīga-Jelgava, kur notikušas vairākas avārijas un satiksme vietām novirzīta pa vienu braukšanas joslu.

Brauktuves tiek atkārtoti tīrītas no sniega un apstrādātas ar pretslīdes materiāliem, uzturēšanas darbus veic nepārtrauktā režīmā. Vietējos ceļus klāj piebraukta sniega kārta.Daudzviet Latvijā turpina nedaudz snigt, tāpēc apledojums veidojas no jauna. Vairāk snieg Rietumlatvijā. Gaisa temperatūra visā valstī ir -3..-7 grādi, par grādu siltāks vietām Kurzemē.Kā vēstīts, Rīgas reģionā līdz ceturtdienas pēcpusdienai reģistrēti 80 izsaukumi par avārijām, un tas ir apmēram uz pusi vairāk nekā ikdienā.Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem - ievērot satiksmes noteikumus, tostarp atbilstošu braukšanas ātrumu, un padomāt par ziemas apstākļiem atbilstošu riepu uzlikšanu saviem spēkratiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Opelists

Audit! Kādas bremzes, vai tad jātrako pa slidenu ceļu? Ir jābrauc prātīgi, nevis kā nenormālam, arī ar labām ziemenēm šur tur slīd!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 11:16

Gājēja

Par tiem tīrītājiem (šoreiz ietvju) tiešām ir jābrīnās!
Eju ap astoņiem, kad liela daļa jau aizgājuši. Un ko es redzu un jūtu: sniedziņš ir notīrīts, bet tie modernie ķieģelīši (Pārlielupē) nav kaisīti. Parasti tie top nu ļoti slideni. Vispār ziemas laikā vai līdzīgā kā šis tie ir pēdējās drazas! Vai kāds tehnologs vispār ir pārbaudījis to kvalitāti? Nācās iet gar malu, kur nebija tīrīts!
Ja nevar sakopt kā nākas, tad labāk nebūtu tīrījuši! Cerams, ka šos komentārus lasa arī atbildīgās personas, ja vien mūsu valstī (pilsētā) tādas ir!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 09:16

micro

Ja riepas ir piemērotas un galva savā vietā, tad viss ir o.k.

Es vakar ~ 23:00 redzēju, kā notiek brauktuves attīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiālu Jelgavā, Traktoristu ielā - tikai kaisa, bet netīra - attiecīgi, tā vietā, lai sniegu dabūtu nost no brauktuves, tur tiek sataisīta putra! Un parasti putras apakšā veidojas ledu, ko vēlāk jau grauž nost ar visu asfaltu.

Kā jauna ziema, tā tie paši grābekļi!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 08:00

Iepriekšējais komentārs labs,tikai vai nākamreiz pieturzīmes nevar salikt normāli?:)

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 01:53

Dīvainīši

:) Mjāāāā... Mans ikgadējais vērojums - cilvēki ir dīvaini! :) It, kā, pa lielam, daļēji dzīvojam tuvu Ziemeļu valstīm... Vasara ir tikai 3 mēneši gadā, rudens slapš un draņķīgs, vēl kādi 2-3 mēneši, tad ziema, ~5 mēneši, tad lēnām pavasaris atkūst... A cilvēki! :) Katru gadu, tiešām, katru gadu - pie pirmā sniega, kā pirmo reizi dzīvē sniegu ieraudzījuši!!!
Neteikšu, šoreiz, neko par dīvainīšiem, kuri vēl tagad (kad jau bijuši pirmie sali, pirmais sniegs, pirmais apledojums, kad jau nedēļu jaunedēļ sola mīnus 25 grādus), šļūkā ar vasaras riepmām!!! :) Ak, Dies, kāda tumsonība!!! (Citāts no Limuzīna Jāņu nakts krāsā... ;))
Šodien viens, redzēju, Mātera un Zirgu, sametās šķērsām līkumā, knapi savācās... Ja pie stop zīmēs būtu tradies cits auto - bums būtu bijis garantēts... :( Cilvēkiem naudas nav, žēl, krīze, saprotu... Bet, nu, ja nevariet ziemas riepas nopirkt, brauciet tad ar autobusu, vilcienu vai ejiet kajām! Neapdraudiet sevi un citus! Un Jelgavā, šodien, ap pusseptiņiem, bija slidens, bet ar normālām ziemas riepām varēja pārvietoties diezgan droši... Un pēc brīža jau parādījās ceļu kopšanas tehnika, Lielā/Rīgas iela momentā bija no ledus nost, mazās, nezinu, cik noprotu no draugiem un paziņām, arī drīz...

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 22:17

Audit

Ceļs atbilstošs ziemai, ne mazāko problēmu, tik jasasprindzina pēcpuse, lai jūt ko autiņš dara, labas riepas un aiziet! Man ne mazāko problēmu, tik dažas bremzes pa kājām maisās!

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 22:06

Es

"Brauktuves tiek atkārtoti tīrītas no sniega un apstrādātas ar pretslīdes materiāliem, uzturēšanas darbus veic nepārtrauktā režīmā."

Brīnumjauks teikums, vien žēl, ka tā nav īstenība :(

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 20:07

Jelgava