Četras LLU studentes saņem Kārļa Ulmaņa stipendiju 1

Svētdien, ikgadējā Kārļa Ulmaņa piemiņas dienā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) vadība pasniedza Kārļa Ulmaņa stipendijas apliecinājumus četrām studentēm - Baibai Čehovai, Andai Jēkabsonei, Kristīnei Kalniņai un Lindai Trapānei.

LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra pārstāvis Ričards Pāns aģentūru LETA informēja, ka Ulmaņa piemiņas dienā, kas norisinās Kārļa Ulmaņa dzimtajās mājās «Pikšās», tradicionāli tiek godināti Ulmaņa stipendiāti. Līdzīgs pasākums šogad notika 1.septembrī, sagaidot leģendārā valstsvīra 136.dzimšanas dienu.

LLU mācību prorektors Arnis Mugurēvičs apkopojis, ka universitāte Ulmaņa stipendiju pasniedz jau 23.gadu, un tās pastāvēšanas laikā ir sveikti 83 studējošie, kur daļa no viņiem tagad jau ir kļuvusi par LLU mācībspēkiem.

Šogad stipendijai bija pieteikušies deviņi pretendenti, sagatavojot pētījumus par dažādām tēmām, taču par labākajiem tika atzīti četri darbi - pirmais ir Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas «Ēdināšana un viesnīcu uzņēmējdarbība» 4.kursa studentes Baibas Čehovas pētījums par tēmu «Valsts attieksme pret mazākumtautībām parlamentārās demokrātijas un autoritārā režīma gados».

Tāpat par labāko darbu atzīts Lauku inženieru fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas «Vide un ūdenssaimniecība» 4.kursa studentes Andas Jēkabsones darbs «Mazpulki Latvijā 20.gadsimta 20.-30.gados un šodien», kā arī Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes bakalaura studiju programmas «Ekonomika» 2.kursa studentes Kristīnes Kalniņas pētījums «Politiskā propaganda Latvijā autoritārā režīma laikā».

Tāpat starp labākajiem darbiem novērtēts arī Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes bakalaura studiju programmas «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija» 3.kursa studentes Lindas Trapānes darbs «Kārlis Ulmanis un Valmiera».

LLU turpinās Ulmaņa stipendijas piešķiršanu arī šajā studiju gadā un lūkosies pēc jauniem stipendiātiem. Vairāk par universitātē pieejamām stipendijām var lasīt LLU Attīstības fonda mājaslapā, informēja Pāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

...saņems diplomu un nopirks vienvirziena aviobiļeti uz angliju.

pirms 7 gadiem, 2013.09.04 13:38

Jelgava