CSDD: reģistrs ir pilnībā piemērots tam, lai nebūtu jāvadā līdzi vadītāja apliecība 4

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) reģistrs patlaban ir pilnībā piemērots tam, lai autovadītājiem nebūtu jāvadā līdzi vadītāja apliecība un reģistrācijas apliecība, jo šos datus ir iespējams pārbaudīt elektroniski transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā, ziņo Delfi.lv, atsaucoties uz LETA.

"Tātad, ja persona uzrādītu citu identifikācijas dokumentu - šajā gadījumā pasi -, informāciju varētu vienkārši pārbaudīt," skaidro CSDD, gan norādot, ka "to, vai Latvijā atbildīgie kontroles dienesti ir gatavi veikt personu tiesību pārbaudi un transportlīdzekļu pārbaudi, izmantojot CSDD uzturēto transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru, ir atkarīgs tikai no šiem dienestiem".Igaunijā jau 1. janvārī stāsies spēkā jauns Satiksmes likums, kas paredz, ka Igaunijā autovadītājiem vairs nebūs obligāti jānēsā līdzi Igaunijā izdota autovadītāja apliecība, automašīnas reģistrācijas apliecība un apdrošināšanas polise, ja autovadītājam līdzi būs kāds personas identifikācijas dokuments.CSDD norāda, ka Igaunijā kā personu apliecinošs dokuments tiek lietotas identifikācijas kartes, kādu Latvijā nav, un līdz ar to personām kā personu apliecinošais dokuments pamatā tiek izmantota pase.Direkcijā uzskata, ka, visticamāk, cilvēkam tomēr ērtāk ir līdzi vadāt vadītāja apliecību, nevis pasi, kas daudzās iestādēs Latvijā, piemēram, bankās, tiek pieņemta kā personu apliecinošs dokuments.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

to zmuris

tu domā, ka tagad poliči dikti tic tavai tehniskajai pasei, ja rodas kādas aizdomas? :) tāpat pārbauda kompī. Īstenībā, cik zinu, LV poliči it gatavi tam pašam līmenim kā ārzemēs, - pat neapturot auto, pēc numura var uzzināt, vai zagts, kam pieder utt... Tā kā tiem papīriem tiešām palikusi tīri formāla nozīme. Turklāt tagad jau arī vari braukāt ar svešu tehnisko pasi svešai mašīnai, kas tikpat labi varbūt zagta... :)) Bet tiklīdz cietušais zādzību piesaka, ne jau pēc tehniskās pases parasti pieķer. :)))))

pirms 11 gadiem, 2010.11.08 12:02

zmuris

Igaunijā autovadītājiem vairs nebūs obligāti jānēsā līdzi Igaunijā izdota autovadītāja apliecība, automašīnas reģistrācijas apliecība un apdrošināšanas polise, ja autovadītājam līdzi būs kāds personas identifikācijas dokuments.
bet tad jau es varāšu iet pa ielu un njemt jebkuru mašīnu, kuru gribu, pavizinaties un nomest kada ceļa malā, jo nekas iznjemot personu apliecinošu dokumentu nebūs vajadzīgs. hmm.. nedaudz nepārdomāta sistēma, vēlāk tapat naksies atgriezties pie vecās sistēmas., vienīgais plus, ka nevarēs sodīt par mājās aizmirstiem dokumentiem.

pirms 11 gadiem, 2010.11.08 11:38

Jelgavniece

Es daudz labprātāk nēsāju līdzi vadītāja apliecību, nekā pase. Autovadītāja apliecība ir līdzi nēsāšanai ļoti viegla un ērta, salīdzinot ar pasi un ar autovadītāja apliecību var nokārtot visas lietas arī pastā vai bankā, kas arī ir ļoti labs un ērts risinājums.

pirms 11 gadiem, 2010.11.08 09:23

Jelgava