Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba inspekcija: Darba devēji pieprasa, lai slimi darbinieki strādātu 10

Valsts darba inspekcijā (VDI) pieaudzis saņemto telefona zvanu un iesniegumu skaits no nodarbinātajiem, kuru darba devēji pieprasa viņiem strādāt, lai gan ārsts ir noteicis ārstēšanās režīmu mājās, izsniedzot par to darba nespējas lapu, aģentūru LETA informēja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

«Šāda darba devēja prasība ir prettiesiska - pacientam, lai pilnvērtīgi atveseļotos, ir jāievēro ārstējošā ārsta norādījumi,» uzsver VDI. Inspekcija aicina darbiniekus, kuriem ir izdota darba nespējas lapa, bet darba devējs liek viņam pildīt darba pienākumus, par to ziņot VDI. Šādos gadījumos tiks veikts uzņēmuma apsekojums, darbinieks tiks nosūtīts mājās ārstēties, bet darba devējam var tikt piemērotas administratīvās sankcijas.«Neveseli darbinieki ir mazāk produktīvi, veic darbu nekvalitatīvi, kā arī pieļauj kļūdas, kas var izraisīt nelaimes gadījumus darbā,» darba devējiem atgādina VDI.Vienlaikus VDI uzsver, ka darba devējiem ir aizliegts sodīt vai citādi tieši radīt darbiniekam nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks izmantojis savas tiesības slimot un nav devies pildīt darba pienākumus. Tāpat darbinieku nav tiesības sodīt par to, ka viņš ir informējis kompetentās institūcijas par administratīva pārkāpuma izdarīšanu darba vietā.VDI aicina darba devējus organizēt darbu tā, lai saslimušie darbinieki varētu ievērot ārstējošā ārsta noteikto ārstēšanās režīmu. Savukārt, lai samazinātu saslimšanas riskus, iespēju robežās izmantot attālinātā darba metodes, kā arī darba vietās izvietot papildu roku dezinfekcijas līdzekļus, bet sadzīves un atpūtas telpās - dabiskos vitamīnus, piemēram, dzērvenes un medu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

tā notiek

Kāpēc?Tāpēc,ka maksā mazāk un rēķini jāmaksā,savi bērni jābaro un arī zāles janopērk,lidz ar to audzinātājas ,skolotājas šķauda un slimība iet plašumā un ir epidēmija.Varbūt laikā kad ir slimošanas,varētu maksāt 100% biļetenu un nedzīt cilvēkus izmisumā.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 23:12

TO-VIJS
Gan jau darba devēji atradīs paņēmienus kā ietekmēt darbiniekus.

+100

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 21:55

...

MAMMAI - un, kad audzinātāja mājās ir ārstējusies, atgriežoties darbā ir jāklausās vecāku pārmetumi - kāda bērnam ir palikusi trauma uz mūžu, jo spēji uzradās sveša auzdinātāja - aizvietotāja!

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 19:44

V.Dūms

Essssssss'am Mēs jau labprāt, bet arī visskaistākā spāniete var dot tikai to, kas viņai ir. Ar tiem cilvēku un laika resursiem, kas ir VDI rīcībā, knapi pietiek iesniegumu izskatīšanai, nelaimes gadījumu izmeklēšanai un ēnstrādnieku ķeršanai. Arī es uzskatu, ka visvairāk mums uzmanība būtu jāvelta preventīvajiem apsekojumiem, politiķi - ka nelegāļu ķeršanai. Atgādinu, ka, krīzei sākoties, Zemgales RVDI amata vitu skaits tika samazināst uz pusi, bet darba apjoms ir pieaudzis. Pēc sīkākas informācijas lūdzu ciemos uz biroju.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 19:04

jana

ATbilde mammai-ja audzinatajas slimos ar slimibas lapu varesiet sedet majas pati ar savu bernu jo aivietotajai maksas par aizvietosanu 20% no slodzes likmes par slodzes darbu-diemzel. ari ir tads darba likums kas nelauj maksat par veikto darbu .

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 18:31

mamma

Audzinātajas punķainiem deguniem droši vien ir visos bērnudārzos,mūsējā sagaida šķaudot.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 16:51

esssssssssssssss

mums darbā par slimošanu krītas apmeklētības reitings līdz ar to arī alga,un nevienam neintresē ka ir gripas laiks,tāpēc daudzi iet slimi uz darbu un VDI vajadzētu biežāk apmeklēt uzņēmumus un pārbaudīt vai tur vis kārtībā,būs i valstij sava naudiņa un darbiniekiem nebūs jāsūdzas,nevajag gaidīt kad notiek nelaime,bet jārīkojas laicīgi.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 16:42

vvv

Bet ko teiksiet par gadījumu, kad slimības lapas izdošanas datums sakrīt ar zīmogu pasē par izbraukšanu no valsts. Ko tad darīt ???

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 16:34

Resnais

Reālā dzīvē piedāvā parakstīt vienošanos par darba attiecību izbeigšanu. Atsacīsi, nu tad samazināsim štatus. Otrs aspekts, ka darba ņēmējam ir jāmaksā rēķini, un ja nestrādāsi, nebūs algas. Tātad jāstrādā! Parasti slimošana neilgst vairāk par 3-4 dienām, kuras neviens neapmaksā.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 15:49

vijs

Gan jau darba devēji atradīs paņēmienus kā ietekmēt darbiniekus.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 15:26

Jelgava