Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzdzīvokļu māju uzlabošanu pilsētas centrā pašvaldība dēvē par luksusa lietu 9

Lai arī, liekot lietā ES līdzfinansējumu, Jelgavas centrs kļuvis krietni pievilcīgāks, skatu bojā daudzdzīvokļu mājas, no kurām lielākā daļa kopš uzbūvēšanas nav remontētas, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas». 

Uzvaras ielas namos iepretī Hercoga Jēkaba laukumam vienā dzīvoklī atjaunoto logu plastmasas rāmji balti, citā – brūni, citam vēl palikuši vecie koka logi. Dažādi arī balkoni. Kādā pirmā stāva dzīvoklī tas aiztaisīts ar restēm.   

Uzvaras ielas 4. nama pilnvarnieks Renāts Fasuļins smaidot saka: «Ja Dome piedāvātu ievērojamu līdzfinansējumu, lai pilsētas centrs kļūtu skaistāks, droši vien mājas iedzīvotāji to labprāt pieņemtu. Taču idejai siltināt un reizē sakārtot fasādi viņu mājai, kas jau tāpat ir diezgan silta, diez vai pietiks atbalstītāju,» secina R.Fasuļins.        

Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks un Estētikas komisijas vadītājs Jurijs Strods (Nacionālā apvienība) uzskata, ka pilsētā redzamāko vietu sakārtošana būtu luksusa lieta, kas var gaidīt. «Pašlaik, kamēr Jelgavā ir 150 kilometru neasfaltētu ielu un 220 kilometru garumā ielām nav trotuāra, pašvaldība centra sakopšanu finansiāli atbalstīt nevar. Taču apkārtējās vides sakoptībai vajadzētu rosināt pašus māju īpašniekus kaut ko darīt lietas labā,» saka J.Strods. 

Vairāk lasiet laikrakstā vai tā elektroniskajā versijā šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Linda.

Dzīvokļa īpašniekam būtu pašam jāatbild, ja ielicis nepareizās krāsas logu rāmjus vai savu balkonu pārvērtis par aizstiklotu putnu būri un grabažu glabātuvi. Nevis pašvaldībai vai visai mājai tagad jādod līdzekļi kaimiņu īpašuma sakārtošanai.

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 09:35

kočers

Mājas tik tiešām ir noplukušas. Dome pārkrāsota vairākkārt, bet pāri ielai grāmatnīcas ēka ir kaku krāsā. Viss centrs tāds- nekāds, ja uz ēkām skatās. Tagad tikai acis jābaksta uz jauno bruģi, tas smuks, bet galīgi nepiestāv noplukušajām ēkām.
Divas ēkas smukas- Dome un 3.pamatskola.
Kultūras namam tikai priekšējā siena pārkrāsota, bet sāniem un aizmugurei krāsas pietrūka, laikam krāsotāji būs krāsu uz mājām aizstiepuši, vai?

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 09:45

NUKA

Majas jau ir privatipasums. Katram pasam butu ,jeb nu visiem kopigi jadoma par tas izskatu.Varbut kadreiz kad visi maksas kartigi nodoklus sada luksus lieta bus iespejama.

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 10:54

Linda.

Vai pati dome nav drusku vainīga pie nesmukiem skatiem? Kaut vai paskatāmies 2. attēlu- juvelierveikals vienā krāsā, logu firma citā, abas atšķiras no mājas fasādes pamattoņa. Kurš atļauj to visu tā saraibināt un katru pleķi nokrāsot savādāku? Vai fasādes krāsa ar pašvaldību nav jāsaskaņo?

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 11:06

Kurp iesim?

Tieši tā, logu rūtojumu un krāsu arī jāsaskaņo.

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 12:00

RRrrrrr :(

Vecajam ceļam un Institūta ielai asfalts nepietika, lai noasfaltētu visā garumā, Kas tas par stilu?!

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 10:56

TALVALDIS

Ir jau forsi pie visa vainot domi.Bet butu jau nu katram pasam ar ar galvu jadoma.

pirms 6 gadiem, 2013.12.17 12:42

nunu

Vēsturiski Vecais ceļš ir vecais ceļš, nekad nav bijis asfaltēts. Saglabāsim vēsturisko!

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 17:27

Jelgava