Dāvis: no nākamā gada iespējams panākt dabasgāzes cenu samazinājumu 2

No nākamā gada varētu izdoties mainīt dabasgāzes cenas aprēķināšanas formulu, kā rezultātā gāze kļūtu lētāka. Šādu iespēju intervijā Latvijas Radio paudis AS «Latvijas Gāze» vadītājs Adrians Dāvis, ziņo Db.lv.

Viņš skaidro, ka patlaban tiek strādāts pie tā, lai pierādītu Krievijas dabasgāzes gigantam «Gazprom» to, ka ar esošajām cenām dabasgāze nespēj konkurēt ar atjaunojamajiem resursiem, tāpēc gāzes patēriņš samazinās un jaunus patērētājus piesaistīt neesot iespējams.A.Dāvis arī uzslavēja ekonomikas ministra Arta Kampara tikšanos ar «Gazprom» vadību, kuras laikā runāts par iespējamu dabasgāzes cenas samazinājumu, piebilstot, ka par cenu samazināšanu ir jārunā visiem – gan deputātiem, gan ministram, gan «Latvijas Gāzes» vadītājam.Šā gada pirmajā ceturksnī «Latvijas Gāzes» peļņa sasniegusi 6,7 miljonus latu, kas ir par 17,5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.«Latvijas gāzes» lielākie īpašnieki ir Vācijas «E.ON Ruhrgas International», «Gazprom» un «Itera Latvija».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Māris

Visvairāk man patīk pēdējā rindiņa: "Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Vācijas "E.ON Ruhrgas International", "Gazprom" un "Itera Latvija"."
Un Itera Latvija jau tas pats Gazprom vien ir.

pirms 11 gadiem, 2010.07.27 12:44

IvarsJakovels

Lai vai kā, bet gāzes pasaules cenas ir piesaistītas naftas cenām un, zinot, ka šo kurināmo veidu krājumi pasaulē izsīkst (turklāt Latvijā tie praktiski nav sastopami, izņemot niecīgas naftas atradnes Gudenieku pagastā un Baltijas jūrā uz robežas ar Lietuvu) - mums būtu jārūpējas par nacionālo enerģētisko drošību, stimulējot izmantot atjaunojamos energoresursus (šķelda, kūdra, saules un vēja enerģija).

Diemžēl tas nav izdarāms, kā to šobrīd piedāvā valdība - krīzes gadā uzliekot gāzei akcīzes nodokli, kad tā jau daudzas pašvaldības ir parādā ievērojamas summas par gāzes piegādēm. Pie tam dažu mēnešu laikā nav iespējams būtiski palielināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu apkures nodrošināšanai.

Turklāt vidējai gaisa temperatūrai noslīdot zem -8C, vienalga nepieciešama piekurināšana ar gāzi, tāpēc alternatīvi energoresursi galvenokārt varētu tikt aplūkoti kā paralēls kurināmā veids.

pirms 11 gadiem, 2010.07.27 12:12

Jelgava