«Delna»: Visvairāk kandidātu ar apšaubāmu reputāciju ir PLL, «Vienotības», «VL-TB/LNNK», ZZS sarakstos 3

«Sabiedrība par atklātību – Delna» mājas lapā www.kandidatiuzdelnas.lv šodien publisko deputātu kandidātu reputācijas datu bāzi. Kopumā no 212 kandidātiem, kuri iekļauti datu bāzē, šiem kritērijiem atbilda 88 kandidāti. Starp tiem 24 no «Par Labu Latviju» (PLL) kandidātiem, 18 no «Vienotība» kandidātiem, 16 no «VL-TB/LNNK» un ZZS kandidātiem, pa septiņiem no SC un PCTVL sarakstiem.

Reputācijas datu bāzē apkopota informācija par 212 (35 no katra saraksta) deputātu kandidātiem – sarakstu līderiem sešos vēlēšanu sarakstos visos vēlēšanu apgabalos, informē «Delnas» pārstāve Līga Stafecka.Kandidāti tika vērtēti pēc sešiem ar korupciju tieši vai netieši saistītiem kritērijiem: apšaubāma reputācija saistībā ar neētisku rīcību, atrašanās interešu konfliktā, izvirzītas apsūdzības ar korupciju saistītos nodarījumos, lieli skaidras naudas uzkrājumi un neskaidri finanšu darījumi, bieža partiju maiņa un apšaubāma nonākšana valsts vai pašvaldību uzņēmumu padomēs un valdēs.Projekta komanda novērtēja par deputātu kandidātiem apkopoto informāciju, lai pievērstu vēlētāju uzmanību tiem kandidātiem, par kuriem atrastā informācija rada nopietnas bažas viņu piemērotībai ieņemt Saeimas deputāta amatu. Visaugstākajā riska grupā atrodas četri kandidāti, starp kuriem ir divi premjera amata kandidāti Aivars Lembergs (ZZS) un Ainārs Šlesers (PLL), kā arī divi deputātu kandidāti Andris Šķēle (PLL) un Ainārs Melders (VL-TB/LNNK). Informāciju par deputātu kandidātiem tika apkopota no medijos publicētajiem materiāliem, ko apkopoja «Delnas» darbinieki un piesaistīti profesionāli žurnālisti. Mājas lapa ir bezpartejiska. Visi kandidāti vērtēti pēc vienas mērauklas.Mājas lapas www.kandidatiuzdelnas.lv mērķis ir atsvaidzināt vēlētāju atmiņu un mudināt ikvienu vēlētāju noskaidrot politiķa sastāvu, pirms tiek izdarīta izvēle vēlēšanās. Vienlaicīgi ar deputātu kandidātu reputācijas datu bāzes atvēršanu «Delna» šodien uzsāk sociālās reklāmas kampaņu, kuras sauklis ir «Noskaidro politiķa sastāvu!».Projekta īstenošana notiek ar Sorosa fonda – Latvija, Fridriha Eberta fonda un privātpersonu ziedojumu atbalstu. «Delnas» darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Strīķe

Visapšaubāmākā nevalstiskā organizācija ir "Delna" , kura saņem ziedojumus no ārzemēm un kuras sūtņi, tajā skaitā ZZ galv.redaktore Puriņa un žurnālists Kupčs, diskreditē jebkuru pilsoni un organizāciju, kuri neatbalsta Latvijas nevardarbīgās okupācijas realizēšanu.

pirms 11 gadiem, 2010.09.14 13:21

to zemnieks

Apsmējos. Skaidrs,kurus tu uzskati par visgodīgākajiem-PPL. Pilnīgi asaras acīs saskrēja...

pirms 11 gadiem, 2010.09.14 09:30

zemnieks

Balsojiet par mums tur reklāmā ,mēs visgodīgākie ZZS,VIENOTĪBA,VL-TB/LNNK ,dzīvosiet paradīzē .

pirms 11 gadiem, 2010.09.13 17:00

Jelgava