Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti šodien atbalstījuši konkursa rīkošanu par diennakts aptiekas atvēršanu 17

Gada beigās zobārsts Sandis Silinevičs plāno ierīkot diennakts aptieku. Par konkursa izsludināšanu iestādes atvēršanai šodien lēmuši Jelgavas Domes deputāti.

Ministru kabinets 2011. gadā noteicis – pašvaldībai ir tiesības izsludināt konkursu par vispārēja tipa diennakts aptiekas darbību. Janvāra vidū pašvaldībā saņemts iesniegums no uzņēmuma «Pain Off», kas aptieku gatavs atvērt, taču pašvaldībai vispirms jārīko konkurss, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

Uzņēmuma «Pain Off» valdes loceklis S.Silinevičs, kuram pieder arī diennakts zobārstniecības klīnika Lielajā ielā, skaidro – pašlaik notiek telpu remonts un paplašināšana, tāpēc paredzēts atrast vietu arī dežūraptiekas ierīkošanai.

Domes sēdē pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne deputātus informēja, ka pašlaik pilsētā darbojas 25 aptiekas, kas ir pat vairāk, nekā noteikts normatīvajos aktos, kas paredz, ka uz Jelgavas iedzīvotāju skaitu nepieciešamas vismaz 15 aptiekas. «Diennakts aptieka bija arī iedzīvotāju ierosinājums,» atzina izpilddirektore.

Plašāk lasiet šodienas laikrakstā. Iegādāties laikraksta rakstus var šeit

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Ausma

Forši! Kādrez jau noderētu aptieka naktī.

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 15:49

tekla

kāpēc nevar aplikt sulīgo tefteli raksta"Kalanētika, nūjošana, dejo un vingro nost... Nāc un pievienojies!" bildē?

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 17:10

almas

Jā, vajag-tikai jāskatās kur...Bija Pērnavas ielā 10 ....Pēc aplaupīšanas naktīs vairs nestrādāja un mēs uzelpojām,jo kāpņu telpā ieiet bija baisi-visur lietotas šlirces ,apķēzīts , zem logiem visu nakti mašīnas un skaļa muzika utt.Ja mēģinās vēl kādrez šeit atvēt-mēs neviens atļauju neparakstīsim !!!
Vispār,naktī receptes parasti izraksta slimnīcas uzņemšanas nodaļā un slimnīcā tāda aptieka būtu vietā un vēl vajadzīga arī apsardze.

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 17:21

egle1

1. Būs uzcenojums zālēm.
2. Ja es kādreiz tur trāpīšos un man neizsitīs čeku, aizbildinoties, ka nakts un kase ciet - ziņošu VIDam.

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 18:48

E.G.

Tikai, ja tajā diennakts aptiekā tiks iekšā...
Dienu pirms Vecgada vakara, man iznāca ČP ar sastrutojušu zobu. Sazvanīt pus 5 (līdz 6) no rīta to "diennakts" zobārstu nevarēju... Kad plkst. 9 no rīta jau sēdēju zobārsta kabinetā Rīgā, diennakts zobārsts atzvanīja, jo laikam bija redzējis manus neatbildētos zvanus. Tikai man vairs vajadzības nebija, zobs bija izrauts Rīgā. Tāpat ar to aptieku... Vai ir vērts to uzticēt šitādam? :(

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 18:57

egle1

Mjā, zināmā mērā piekrītu, kaut gan zobārsts jau nestāvēs aiz letes, bet kāds cits darbinieks, tomēr ar to diennakts ir kā ir.

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 19:45

membrāns

...un vajadzētu pārdot lētos odekolonus,jo veikali 22os beidz darbu.Jāiet uz diseni,dzenu bārdu,iegriežu vaigā bet ar ko dezinficēt nav.Kaimiņš,ņerga,izdzēris!

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 09:56

s

...ko vispār bez receptes var nopirkt šodien aptiekās - prezervatīvus (nopērkami degvielas uzpildes stacijās) un vitamīnus, vēl kādam kuram pēkšņi rīta pusē sastruto zobs gribēsies kādu pretsāpju līdzekli un tas ir viss,... varbūt to aptiekas nakts darbību Dome atbalstīs finansiāli?

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 10:00

egle1

Nesaki vis. Man kā maza bērna mātei diezgan aktuāli. Piemēram, ja vakarā sākas kāds Rotavīruss - pret caureju. Ja temperatūru nenodzen Nurofēns, tad jākombinē ar Paracetamolu. Protams, protams, visam jābūt mājas aptieciņā, bet reizēm gadās, ka nav.

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 10:28

Žagata

3 gadu laikā man 2 reizes bērnam bija vajadzīga aptieka. vienā not ām reizēm, bijām pat slimnīcā, un tur teica, ka ja vēlamies tur tādas vai tādas zāles bērnam vai mamai, tad jānes savas. par brīvu - bērnam piltuve vēnā, mammai pods WC, lai cīnītos ar turpat palātā noķerto rotavīrusu klāt pie bērna bronhīta. un zāles dabūt tajā diennakts laikā vairs nebija iespējams, a mašīna vīram bija, tikai neviena aptieka nestrādāja pilsētā. Diennakts aptiek ir vajadzīga. Un bērniem visi tie pretdrudžu štrunti, termometri, pretklepus utt- tas viss ir bieži vien bez recept'm. Un kā pēc likuma, kad ap.tiekā stāv- tad navejag un termiņš notek. Kad bērns saslimst- tad jau vēls un aptiekas nestrādā. vajag vajag aptieku, nū, rē;kināsimies, ka pa nakti būs dārgāk, ko darīt. Bet aptieku vajag.

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 11:54

caps

"visi tie pretdrudžu štrunti, termometri, pretklepus utt"- tam visam normāli būtu jābūt mājās, ja ir mazs bērns. A ja nopietns gadījums, tad slimnīcā ir jāsniedz palīdzība ar visām zālēm, nevis jātriec cilvēku uz aptieku!

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 14:36

Žagata

jā, un vajag CENTRĀ, lai no visiem nomales rajoniem varētu tur tikt. Ja būs kaut kādā RAFā, tad no prtējā gala nebūs iespējams atbraukt. Autobusi kursē tik lidz kādiem 18-19.00, bet ar taksi līdz centram un uz mājām jau summa sanāk. A ja vēl pāri pilsētai dzīties uz pretējo galu un atpakaļ, tad nekādas algas nepietiks. Tāpēc aptieku vajag VISIEM, tātad CENTRĀ!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 11:56

No farmaceitu portāla www.farmacija-mic.lv

aptieka Cēsīs

Aptieku darbs pa naktīm patiesībā ir pakalpojums tikai narkomāniem. Pagājušo nakti dežūrēju. No 4 apmeklētājiem trijiem bija nepieciešamas šļircītes.Ceturtais palūdza deguna pilienus Vibrocil. Mēs joprojām dokumentējam nakts pirkumus.Daudzas naktis nav neviena apmeklētāja.

kaija, 2013.04.26 14:32:07

Tas ir labi, ka kolēģi dokumentē šos pirkumus. Ja citās pilsētās arī to darītu, tad varētu pašvaldību vadībai parādīt, kāda ir reālā situācija un patiesā nepieciešamība. Lai katrs iedzīvotājs uzdod sev godīgi jautājumu - cik reižu dzīvē man ir bijusi vajadzība pēc aptiekas naktī un ko tajās reizēs es esmu iegādājies? Un vai akūtajās, nopietnajās situācijās nevajadzēja patiesībā zvanīt ātrai palīdzībai?

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 14:34

-

Ugunsdzēsējiem, policijai un citiem arī gadās , ka nav neviena klienta, un ko tagad, vērsim ciet?!

pirms 7 gadiem, 2013.05.03 09:51

veča

Aptieka noderētu gan,bet vai to uzticēt Silineviča kungam,nezinu gan.Manuprāt šim cilvēkam nav īsti atbildības sajūtas,ja jau esi,ko uzņēmies,tad arī to izpildi. Man apmēram mēnesi atpakaļ mazbērnam vajadzēja svētdienā stomataloga palīdzību,sastrutoja vasarā salabotais zobs.Izzvanījos,izklauvējos pie diennakts stomatoloģijas kabineta telpas ārdurvīm,bet nekā....Labi,ka strādāja Galma aptieka,kura ieteica zāles pret sastrutojoša zoba sāpēm,lai varam sagaidīt pirmdienu,kad tikām pie sava stomatologa.

pirms 7 gadiem, 2013.05.02 14:56

>

Dīvaina lieta - tie normatīvie akti. Kurš var savā paurītī izzīst un noteikt, cik aptieku jābūt Jelgavā?! Runa nav tikai par aptiekām. Vienreiz dome aizliedza Jelgavā ienākt takšu firmai, aizbildinoties ar to pietiekamību, bet pēc brītiņa JAP iepirka taksometrus. Diez kur tie ir tagad?! Jo vairāk pakalpojumu sniedzēju pilsētā, jo lētāki tie būs iedzīvotājiem. Bet te mums tikai birokrātija, savējo lobēšana jeb mūžam izsalkušas kabatas, aklums jeb nespēja reāli vērtēt lietas un skaudība!

pirms 7 gadiem, 2013.05.03 09:46

Jelgava