Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divas nedēļas LLU notiks papilduzņemšana; var apgūt zemes ierīcību, kokapstrādi, enerģētiku 3

LLU no 31.jūlija līdz 14.augustam izsludinājusi papilduzņemšanu uz valsts finansētajām studiju vietām vairākās studiju programmās. Precīzāku studiju vietu skaitu LLU gan neziņo.

Bakalaura studiju programmas, kurās pieejamas par valsts budžetu finansētās studiju vietas: Vide un ūdenssaimniecība, Zemes ierīcība, Pārtikas zinības, Kokapstrāde, Lauksaimniecības enerģētika, Lauksaimniecības inženierzinātne.

Maģistra studiju programmas: Būvzinātne, Zemes ierīcība, Ainavu arhitektūra, Hidroinženierzinātne, Vides inženierzinātne, Karjeras konsultants, Informācijas tehnoloģijas.

Atsaucoties uz pērn veikto pētījumu «Universitāšu ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā», LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra pārstāvis Ričards Pāns ziņo, ka 2040.gadā paredzams inženierzinātņu, ražošanas un būvniecības speciālistu iztrūkums. Šos speciālistus sagatavo tikai valsts augstskolās, jo privātajām augstskolām nav nepieciešamās infrastruktūras un finanšu resursu šādu studiju nodrošināšanai.

«Piebilstams, ka rudenī Izglītības un zinātnes ministrijā tiks pieņemti lēmumi attiecībā uz augstāko izglītību, pārdalot budžeta vietas no sociālajām zinātnēm uz dabaszinātnēm. Šie lēmumi neskars šo akadēmisko mācību gadu, kur jau ir notikusi pieteikšanās studijām, bet gan nākamo, tas nozīmē, ka nākotnē budžeta vietu skaits inženierzinātņu specialitātēm būs vēl lielāks, tāpēc ir vērts apdomāt iespēju studēt tieši šajās studiju programmās jau tagad. Turklāt LLU nodrošina studijas pēc rotācijas principa, tas nozīmē, ka, arī iestājoties studēt par maksu, studentiem ar labām sekmēm ik semestri ir iespēja iegūt budžeta vietu,» skaidro R.Pāns.

LLU Uzņemšanas komisijas speciāliste Rasma Veinberga informē, ka par konkrētu budžeta vietu skaitu jāinteresējas attiecīgajā fakultātē. Iespējams, budžeta vietas vēl tiks pārdalītas atbilstoši pieprasījumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

JEŠKA

Kam vajadzīga padomju laika izglītība ?? Gribētāju maz . Pat tādā augstskolā kuru vada izcilā profesore Rivža !

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 18:52

Drīzāk

Kam vajadzīga augstskola, kura maldina, nespēj sniegt studentiem iespēju pabeigt pašu apmaksātās studijas, kā arī publiski pazemot, savu pašas programmas dēvējot par nekonkurētspējīgām?

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 22:28

to LLU vadībai

"Ko sēsi, to pļausi!"

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 09:56

Jelgava