Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dome apstiprina nākamā gada tarifus pilsētas autobusu biļetēm un maina savus normatīvus saistībā ar eiro ieviešanu

Šodien Jelgavas pilsētas Domes sēdē deputāti apstiprināja SIA «Jelgavas Autobusu parks» (JAP) tarifus, kas paredzēti eiro ieviešanai 2014.gadā. Saistībā ar eiro ieviešanu Dome šodien arī apstiprināja grozījumus vairāk nekā 20 pašvaldības saistošajos noteikumos.

Kā aģentūra LETA uzzināja Domes sēdē, deputāti vienbalsīgi apstiprināja JAP tarifus, kas paredzēti eiro ieviešanai 2014.gadā, un viena biļete būs par aptuveni vienu eiro centu (nepilnu santīmu) lētāka, savukārt mēnešbiļete nākamgad būšot par apmēram 46 eiro centiem (34 santīmiem) lētāka.

Patlaban vienas JAP biļetes cena vienam braucienam ir 50 santīmu, kam analoģiski tiek norādīts 71 eiro cents, bet no nākamā gada šai cenai paredzēti 70 eiro centi. Savukārt pilnas mēnešbiļetes cena patlaban ir 20 latu, kam ekvivalenta summa būtu 28,46 eiro, taču paredzēts, ka nākamgad šādas mēnešbiļetes cena būs 28 eiro.

Tāpat, lai nodrošinātu saistošo noteikumu pielāgošanu eiro ieviešanai, Dome akceptēja grozījumus vairāk nekā 20 pašvaldības saistošajos noteikumos, kuros minētas naudas vienības un kas saistīti, piemēram, ar nodevām, pabalstiem, sodiem un citiem maksājumiem.

Atšķirībā no autobusu biļetēm saistošajos noteikumos Dome neveica noapaļošanu, un mainītas tiek ekvivalentas summas pēc oficiālā maiņas kursa, piemēram, ja kāds pabalsts līdz šim bija 80 latu, tad turpmāk tas būs 113,83 eiro, ja līdz šim bija 120 latu, tad būs 170,74 eiro, bet 1000 latu vietā būs 1422,87 eiro vai 30 latu vietā būs 42,69 eiro un tamlīdzīgi.

Piemēram, Jelgavas Mākslas skolā vienas profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksa mēnesī būs 7,11 eiro (5 lati), tikpat - arī Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā, bet Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā vienas programmas maksa mēnesī būs 4,27 eiro (3 lati), bet Jelgavas Ledus sporta skolā - 28,46 eiro (20 lati).

Pievieno komentāru

Jelgava