Dūklavs: par PVN samazinātās likmes piemērošanu pārtikai patlaban nav nopietni runāt, bet palielināt PVN pārtikai nedrīkst

Latvijā, konsolidējot nākamā gada budžetu, par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās likmes piemērošanu pārtikai pašlaik nav nopietni runāt, bet palielināt PVN pārtikai nedrīkst, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" pastāstīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš uzskata, ka PVN palielināšana līdz 22% ir ļoti negatīva. "Slikti. Ļoti slikti. Mēs tad atkal tirgū zaudēsim. Piemēram, Polijā pārtikas produktiem ir 3, 5 un 9% PVN likme. Tagad viņi ir nolēmuši, ka nākamgad tomēr varētu būt viena likme gaļai un otra citiem pārtikas produktiem, jo dažādas likmes tomēr ir grūti administrējamas. Tā likme, protams, būs lielāka, tā nebūs vairs tik maza. Bet tā nebūs ne 15, ne 20, ne arī 22%. Kaut gan Polijā jau tagad visām citām precēm ir 22%. Taču viņi izdala pašlaik pārtiku, jo tas ir tas, kas cilvēkam tomēr ir ļoti svarīgi, bez kā viņš nevar iztikt," klāstīja Dūklavs.Pēc viņa teiktā, tagad prasīt PVN samazināšanu pārtikas produktiem ir visai bezcerīgi. "Tā, protams, nav nopietna saruna. Bet patlaban prasīt to, ka varbūt pārtikai nevajag palielināt šo likmi, tas ir normāli. Esmu arī pateicis, ka es uzskatu, ka pārtikai nekādā gadījumā PVN likmi nevar palielināt," sacīja zemkopības ministrs.Jau vēstīts, ka "Zemnieku saeima" valdībai prasa pamata pārtikas produktiem piemērot 10% PVN likmi.Valdība, konsolidējot nākamā gada budžetu, vienojusies PVN pamatlikmi nākamgad palielināt līdz 22%, bet samazināto likmi, kas pašreiz ir 10%, - līdz 12%.

Pievieno komentāru

Jelgava