Elektrība varētu kļūt vēl dārgāka 11

Latvijas iedzīvotāji par elektrību maksā dārgāk nekā Anglijā vai Francijā. Turklāt Eiropas direktīvas izpilde prasa vēl lielāku elektrības tarifu celšanu, ziņo tvnet.lv, atsaucoties uz TV3 raidījumu "Nekā personīga".

1.aprīlī gaidāmais cenu pieaugums - papildus kādi 50 līdz 120 lati gadā vēl ir tikai nieks, salīdzinot ar to, kas būs jāmaksā turpmāk.Situācija energojomā izskatās pēc ilgos gados tapuša haosa, kur Latvijas politiķiem nav bijis stratēģiska plāna un akli sekots Eiropas ierēdņu norādēm, kas bijušas izdevīgas ekonomiski spēcīgām valstīm ar daudziem miljoniem iedzīvotāju, kā, piemēram, Vācijai, bet Latvijas elektrības patērētājus faktiski ir noveduši bankrotā, vēsta raidījums "Nekā personīga".Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs (ZZS) Andris Bērziņš atzīst, ka ar šo tarifu  mēs esam apdzinuši gan Angliju, gan Franciju, gan mūsu kaimiņus, gan Poliju."Ja gala tarifs saistītam patērētājam, tas ir mājsaimniecībām un visiem mazajiem ir aizgājis garām attīstīto valstu un mūsu kaimiņu tarifiem, tas nozīmē, ka kaut kas tajā mūsu politikā ir ačgārni!, " norāda Bērziņš.Lielākā ačgārnība esot tā, ka "Latvenergo", kam būtu jābūt tautas uzņēmumam, patiesībā ir palaists brīvajā tirgū un koncentrējies tikai uz peļņas gūšanu. Tikmēr tauta vairs nespēj nomaksāt prasītās cenas.Maksa par sen pieņemtiem lēmumiemTaču elektrības tarifi Latvijā drīz draud pieaugt vēl vairāk, nekā solīts uz 1.aprīli. Tā būs maksa par sen pieņemtiem lēmumiem - Latvija ir apsolījusi pildīt direktīvu, kas paredz elektrības galapatēriņā 40% saražot no atjaunojamajiem energoresursiem. Ar tādu solījumu zaļās enerģijas īpatsvara pieaugumā Latvija ir Eiropas rekordiste tūlīt aiz Zviedrijas, bet elektrība kļūtu nenopērkama, jo no atjaunojamajiem resursiem iegūtā enerģija tiek iepirkta par augstāku cenu un, ja izpilda visas zaļajiem ražotājiem jau tagad izsniegtās kvotas, cenu kāpums ir dramatisks."Latvenergo" valdes loceklis Uldis Bariss atzīst, ka  tarifs varētu palielināsies par 1,8 santīmiem jeb 15%.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Prātīgāk būtu,lai viņi atver kontu,kur uzreiz pārskaitīt visu mūsu aldziņu!

pirms 9 gadiem, 2011.03.29 08:54

dtt

Visiem jaiet uz barikadem musu valsts un mums pasiem ir jalemj ka taja dzivot.Nevis uzticet to vadit marionetem kuras vada eiropas savieniba un kuram patik eu nauda.neviena savieniba nepieka laba nenoved.No vienas kopigi tikam prom otra mulki iekritam pasi.tagad jamaksa un tas ir tikai sakums.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 21:09

dtt

Visiem jaiet uz barikadem musu valsts un mums pasiem ir jalemj ka taja dzivot.Nevis uzticet to vadit marionetem kuras vada eiropas savieniba un kuram patik eu nauda.neviena savieniba nepieka laba nenoved.No vienas kopigi tikam prom otra mulki iekritam pasi.tagad jamaksa un tas ir tikai sakums.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 21:08

Patiesais

Patiesībā Tautai ar nodokļiem būtu jāapmaksā tikai veiksmīgi un sekmīgi tautas līderi.
Tauta Jums ir jāizlemj, Jūsu vietā citi to nevar izdarīt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 17:51

Alla

Nu ja taču mēs neesam cilveki, tikai musu deputati ēsot tauta...viņiem vienalga vai ir tev elektriba vai nau, vai ir tev ko ēst viņi nolema un vis,vairak nomirs cilveku jo lētak vares pardot latviju..IDIOTI SEŽ TUR AUGŠA.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 16:27

bļīgava

prieks dzirdēt, bet es jau ar zīdaini pie pupa nebraukšu :(

tāpat skaidrs,
regulātos visu piņem, tiesa iesnieguus pienjeema, bet tarifus jaunus latvenero no apriilja tomeer palaidiis, nu un ttiesaajies gadiem ilgi, viņiem po-..

neko jūd nepanāksiet

a ja panāksiet, tad valsts lai aizlaupītu bidžētu, sāks griezt pensijas un pavbalstus, ja neļāvāt sevi nodirāt CAUR elektrību, tad budžetu papildinaas vienalga ar juusu naudu, bet citaa veidā..

apprec'ties ar āarzemnieku vieniiga iespeeja..

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 14:05

pret Latvenergo tarifiem!

Domubiedru grupas biedri, kas ir Latvijas iedzīvotāji un kuriem nav vienaldzīgs savs un citu liktenis aicina

Pievienojies protesta akcijai pret Latvenergo tarifiem, kas notiks 1.aprīlī 8.30 - 10.00 Rīgā,
Pulkveža Brieža 12, pie ''Latvenergo'' ēkas.
Akcija pieteikta Rīgas domē un pieteicējs ir privātpersona.
Aicinām visus pievienoties!

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 10:38

sparms

UZ DOTO BRĪDI---NOTIEK EKONOMISKAIS KARIŅŠ---KĀDS JAU NU ĻOTI IR IEINTERESĒTS LAI LATVIJA EKONOMISKI PALIKTU PILNĪGI BEZSPECĪGA---DIEMŽĒL...........................

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 06:42

Purva velns

Lai samazina savas algas,nepērk jaunus autiņus.Varēja turpināt braukt ar ņivām.
PDRi - varētu padomāt,ka viņi ar spaiņiem nes ūdeni un gāž virsū dzirnavām,lai tās griežas un tādējādi ražo elektrību

pirms 9 gadiem, 2011.03.27 23:03

sharkszone

Latvieši ir mieramikas un viņus var drāzt kā mazus ežus. Vienīgais uz ko letiņi bija spējīgi - dažus gadus atpakaļ mazu grautiņu Rīgā uztaisīt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.27 22:32

Kirdik

moš nosist viņus visus galu galā? CIK VAR??????????????????????????? CIK VAR DRĀZT TAUTU???????????????

pirms 9 gadiem, 2011.03.27 22:24

Jelgava