Ēlerte atklāj savu grupu, tajā arī Jelgavas tipogrāfijas vadītājs 6

Meierovica biedrības dibinātāja Sarmīte Ēlerte šodien nāca klajā ar saviem ieteiktajiem deputātu kandidātiem apvienības «Vienotība» veidotajam deputātu kandidātu sarakstam rudenī gaidāmajām 10.Saeimas vēlēšanām, raksta Diena.lv. Viņas domubiedru vidū ir Jelgavas tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis.

S.Ēlertes domu biedru grupa bez viņas pašas izvirzījusi Dagdas novada deputātu Juri Viļumu, bijušo Latvijas Jaunatnes padomes prezidentu Andri Grafu, Pasaules Dabas fonda direktoru Uģi Rotbergu, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku rezerves pulkvedi Raimondu Rublovski, bijušo «Delnas» padomes priekšsēdētāju Lolitu Čigāni, politikas zinātnes profesori Rasmu Kārkliņu, Latvijas pārstāvi Eiropas Savienības tiesās Kristīni Drēviņu, Jelgavas tipogrāfijas valdes priekšsēdētāju Juri Sīli, premjera ārštata padomnieku ekonomikas un finanšu lietās Andri Vilku, Latvijas Institūta direktoru Ojāru Kalniņu.Preses konferencē S.Ēlerte norādījusi, ka Lietussargu grupas pamatvērtības ir pašcieņa un cieņa indivīda un nācijas līmenī, godīgums un atbildīgums, pilsoniskais ideālisms, iesakņotība un nācijas kopība, līdzvērtīgas iespējas katram.Visi deputātu kandidātu sarakstam izvirzītie stāšoties kādā no Vienotības partijām, to apsveropt arī viņa pati. Šo «Jaunā laika» uzstādījumu viņi respektē daudz lielāku mērķu vārdā, jo, viņasprāt, nav alternatīvas Vienotībai, un pēc Saeimas vēlēšanām S.Ēlerte neredz alternatīvu Valda Dombrovska valdībai.Kā teica S.Ēlerte, nosauktie cilvēki nepārstāv Meierovica biedrību. Viņi sevi piesaka kā Lietussargu grupu, jo Meierovica biedrība vēlēšanās nepiedalās un arī turpmāk grib palikt kā neatkarīga biedrība.Uz jautājumu, vai Lietussargu grupas sarakstā būtu arī TB/LNNK un Visu Latvijai! pārstāvji, S.Ēlerte atbildēja, ka viņa gribētu pārfrazēt «Dienas» virsrakstu - «Varēja būt sabiedrotie, tagad būs konkurenti». Viņa uzskata, ka šo partiju pārstāvji varēja būt konkurenti saraksta iekšienē, tagad «Vienotība» būs ieguvusi sabiedrotos pēc Saeimas vēlēšanām. TB/LNNK un Visu Latvijai! varētu būt tuvākie «Vienotības» pēcvēlēšanu sabiedrotie, uzsvēra arī R.Kārkliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

to: Ēlertei

Šitais tantuks tā īsti neapjēdz, ko gvelž. Diena izsniedza vilka pasi, ar steigu jālien politikā. Kaut arī Vienotība ekskluzīvi rezervējusi 1. vietu Zemgales vēlēšanu apgabalā, galīgi garām.

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 16:34

jelgavnieki.lv

beidziet šķidru laist. Sīlis ir normāls džēks!

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 14:14

to:robim

piekrītu Robim, tikai tas diemžēl attiecas uz jebkuru partiju, kura pēdējo 20 gadu laikā ir bijusi pie lielās siles

pirms 11 gadiem, 2010.06.01 07:49

Mirdza

Tikai ne par šiem kosmopolītiem... Tad jau labāk par ZZS vai VL/TB....

pirms 11 gadiem, 2010.05.31 21:27

Resnais

Mjā, legālo zagļu mums netrūkst. Nodokļi astronomiski, lai tik varētu sev saglabāt četrciparu algas.

pirms 11 gadiem, 2010.05.31 18:02

Robis

Latvijas bieds - šie miljonāri un valsts izzadzēji! Šo jampampiņu nonākšana atkārtoti pie varas - nozīmēs turpmāku piekāpšanos SVF nepamatotajām prasībām - maksas augstāko izglītību, finansējuma liegšanu sportam un pulciņiem, pensiju jaunu apgriešanu utml...... latviešus kokos, bet valsti ārvalstu bagātniekiem - tāds ir šo politikāņu moto :(

pirms 11 gadiem, 2010.05.31 17:06

Jelgava