Feiferis brīdina par valsts iespējamo bojāeju 4

Vērtību sistēma Latvijā brūk, bet, ja tās nav, valsts arī pazūd, intervijā sacīja bijušais VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») prezidents un tagadējais valdes padomnieks Inesis Feiferis.

Viņa skatījumā valsts izzušanas iespējamība ir elementāra. «Latvija kā simbols, protams, paliks, bet jāatceras, ka valsti veido cilvēki. Ja cilvēki netic valstij, tad par tās raizēm viņiem būs nospļauties, jo par viņu problēmām tāpat neviens neinteresējas un vēl ņem un apzog. Kā šādu valsti var atbalstīt? Tas nozīmē, ka valsts nav,» uzskata Feiferis.Viņš gan atzīst, ka formāli valsts jau būtu un pastāvētu, bet šo valsti cilvēki vairs nemīlētu un necienītu. «Valsts ir tikai tik ilgi, kamēr esam patrioti sistēmai, kas eksistē. Tā kā arvien vairāk spļaujam tai virsū, ir bīstamība, ka valsts nebūs...,» pieļāva baņķieris.Norādīts, ka iezīmē ļoti negatīvu scenāriju, Feiferis sacīja: «Nesaku pozitīvs vai negatīvs, bet visas tās darbības, kurām tautai ir jāiet cauri, uz to velk.»Vaicāts, kā to pārtraukt, viņš pauda bažas, ka cilvēkiem būs jāiziet cauri pamatīgai krīzei, lai gūtu atziņu, ka tā tālāk nevar dzīvot.«No savas pieredzes varu teikt, ka, ja nemainīsim ekonomikas paradigmu, tad pēc īsa brīža būs vēl viena krīze, jo ekonomiku balstām uz pieņēmumiem, ka cilvēks ir egoists un darbojas tikai pašlabuma gūšanai. Krīzes atkārtosies tik ilgi, kamēr sapratīsim, ka jādzīvo citādi un nevar dzīties tikai pēc naudas un peļņas, nedomājot par citiem,» uzsvēra ekonomikas zinātņu doktora grādu ieguvušais baņķieris.Viņaprāt, ja Latvijas cilvēki pārstās ticēt, ka esam šīs valsts pilsoņi, un nesāksim sadarboties ar ievēlētajiem tautas priekšstāviem un neuzticēsimies saviem tuvākajiem un kaimiņiem, tad tā zināmā mērā būs Latvijas valsts bojāeja.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

micro

@es
tas, ka kāds dod, nemaz nenozīmē, ka ir jāņem. Nevajag ļaunuma sakni meklēt citos, ja paši savu ēstgribu nevaram savaldīt.

ES ir kā jebkura cita organizācija - ar saviem noteikumiem un labumiem. Turklāt nepietiek tikai muti atvērt, cerībā, ka kūka pati ieleks iekšā - no sākuma līdz tai pašam ir jāaiziet.

It kā visi pieauguši cilvēki, bet uzvedās kā mazi bērni! :D Es šito salīdzinājumu kādus 10 gadus iepriekš neizpratu, līdz pašam bērni parādījās un paskatījos uz sevi no malas.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 16:38

es

nav ko staaties visaadaas ziidu organizaacijaas SWF ,ES,un bucot pakalu Federaalajaam rezerveem!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 15:50

Baltaisdainis

Latvijas vairs nav ,ir tikai Muļķu zeme.

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 15:39

Ignats

feiferi, tu jau pats esi no tiem kura del Latvija ir sabrukusi un cilveki beg projam

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 10:51

Jelgava