Finanšu ministrs par ažiotāžu ap «Swedbank» uzzinājis no Jelgavas mēra Rāviņa 14

Finanšu ministrs Andris Vilks («Vienotība»), ka tiek baumots par «Swedbank» stabilitāti, sestdien pirmoreiz uzzinājis no Jelgavas Domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa (ZZS), portālam zz.lv apgalvo ministra preses pārstāvis Aleksis Jarockis. Ministrs divas reizes centies mierināt Jelgavas mēru, skaidrojis viņam faktus par bankas stabilitāti, aicinājis arī bankas vadību sazināties ar A.Rāviņu, taču «viņš ignorēja šo informāciju, neieklausījās skaidrojumā».

A.Jarockis skaidro, ka pirmajā reizē A.Rāviņš ministram A.Vilkam zvanījis un satraukts stāstījis, ka «Swedbank» tikšot slēgta un ka bankomāti pilsētā jau ir slēgti. «Pirmkārt ministrs mierināja Rāviņu. Teica, ka bankai tikko paaugstināts kredītreitings, skaidroja bankas stabilos finanšu rādītājus. Ministrs teica, ka nedrīkst ļauties ažiotāžai,» stāsta A.Jarockis. Pēc viņa teiktā, ministrs tikai no A.Rāviņa uzzinājis, ka kaut kur tiek baumots par šo banku.Ministrs solījis noskaidrot papildu informāciju un tajā pašā dienā A.Rāviņam telefoniski vēlreiz kategoriski noliedzis, ka «Swedbank» draudētu problēmas. «Taču viņš ignorēja šo informāciju,» vēsta A.Jarockis. Sapratis, ka Jelgavas mērs aizvien ir satraukts, finanšu ministrs vērsies pie «Swedbank» vadības, lai tā nekavējoties sazinās ar Jelgavas Domes priekšsēdētāju. «Bet Rāviņš ignorēja šo informāciju jau no diviem avotiem!» atzīst ministra pārstāvis. Runājot par to, kā tādās reizēs jārīkojas pašvaldību vadītājiem, A.Jarockis teic – pirmām kārtām nedrīkst ļauties ažiotāžai. Pašvaldību vadītāji var sazināties ar nozares ministriem, Finanšu kapitāla un tirgus uzraudzības komisiju, banku menedžeriem, arī sekot informācijai publiskajā telpā un finanšu tirgiem. «Pašvaldību vadītāju pienākums būtu septiņas reizes nomērīt un tikai tad griezt, nevis piedalīties ažiotāžas izplatīšanā,» saka A.Jarockis.Jau ziņots, ka turpretī A.Rāviņš savā «Twitter» profilā raksta: «Sestdienas vakarā telefoniski vērsos pie finanšu ministra Andra Vilka, bet atbildi par «Swedbank» nesaņēmu. Tomēr lēmumi jāpieņem...» Jelgavas Domes preses dienesta sagatavotā A.Rāviņa komentārā pausts – balstoties uz iepriekšējo negatīvo pieredzi, Jelgavas pilsētas pašvaldība no «Swedbankas» pārskaitīja 134 tūkstošus latu uz citiem kontiem. «Uzskatu, ka tieši finanšu ministra un finanšu institūciju nespēja precīzi un ātri skaidrot situāciju pašvaldībām ir iemesls konkrēto lēmumu pieņemšanai,» paziņojumā presei uzsver A.Rāviņš.  Šos apgalvojumus A.Jarockis dēvē par nepatiesiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

gaga

Pilnībā piekrītu šim:
aka saka 13.12.2011. 20:11:31
Rāviņš pirms mēra amata, strādāja Unibankā, kāpēc tāda nekompetence.

Laikam Unibanklā viņš tika draugu būšanas rezultātā un neko tur nedarīja, jo viņa sestdienas rīcība liecina ne tikai par nekompetenci, bet pilnīgu nezināšanu finanšu sistēmas darbībā...

Un tas arī apliecina, ka Jelgavā domes politika dzimst veču sarunu un draugu bušanas rezultātā, nevis vadoties pēc principiem, tāpat arī apliecina to, kia Rāviņam ir pamatīga paranoja. Sestdiern tā paranoja izpaudās pēc pilnas programmas.
Laikam viņam savulaik čeka vai ceka paranojas kompleksus radījusi.

pirms 8 gadiem, 2011.12.14 09:40

Titus

Так вот ты какая рука Москвы!!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.14 08:38

Audit

Žetons Vilkam! Baumo jau no 7. decembra, aktivitātes jau 9., bet šis tik uzzin no Rāviņa pēc 4 dienām!

pirms 8 gadiem, 2011.12.14 08:25

aka saka

Rāviņš pirms mēra amata, strādāja Unibankā, kāpēc tāda nekompetence.

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 20:11

Stipri

@blablabla
10 no 13 ministriem lieto Twitter, ko ar viņiem darī?. Laikam jau visus vajadzētu uz mietiem un sūdos, jo tad viss būs labāk.

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 17:49

elfam

Trāpīgs humors :) Es no pazīstama santehniķa dzirdēju, ka Siltumtīkli savu zeltu slēpj ūdenstornī un rūpīgi slēpj šo faktu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 17:45

elfs

Dzirdēju no pazīstamiem celtniekiem, ka īsi pirms Krājbankas kraha Jelgavas pašvaldība deva zaļo gaismu no Zemgales olimpiska centra Swedbank konta aizskaitīt uz Latvijas Krājbanku milzīgu naudas summu:-)Šis fakts tiek laikam rūpīgi slēpts:)

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 16:56

pensionārs

Savādi, ka naudu izņēma zaļzemnieki.Vai mūs ,kuri saņem šajā bankā pensijas, gribēja iegāzt?Vai tas saskan ar to, ka opozīcija pavasarī sola valdības krišanu? Bet tad jau mēs nebalsosim par zaļzemniekiem

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 16:49

blablabla

Darba laikā twitero ? Nu moins, un tad palaiž pīli !!! šitos abus, Rāviņu un Cauni uz mieta pakārt , lai publika nomētā ar tomātiem.

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 16:15

hihihiih

kādam preses pārstavītim būs labs honorārs nopelnīts ar šiem rakstiņiem:)

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 15:56

vārds

zzs darbonism kaut ko var ieskaidrot tikai ar rungu vai lembergu blakus.

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 15:55

nu tik

gāzīs viens otram mēslus virsū. Nez kuram platāka mugura, kurš vairāk turēs?

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 15:52

Es

Pilnīgi piekrītu Rāviņam.Nezinu kas tur ko teica,bet TV neko neviens no valdības neko neteica.Lai gan kāda jēga-pirms krājbankas kraha jau teica,ka viss būs labi,bet pēc tam gudri pamācīja,ka pašīem jāzskatās,kur liek naudu.Tā kā Rāviņš darīja pareizi.Vienīgi es nebūtu atpakaļ naudu skitījis.

pirms 8 gadiem, 2011.12.13 15:51

Jelgava