Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum Jelgava» sāk īstenot Jelgavas siltumtrašu apvienošanas projektu 4

SIA «Fortum Jelgava» sāk īstenot projektu, kas paredz jauna pilsētas siltumtrases posma izbūvi un visu siltumtīklu apvienošanu vienotā tīklā.

«Fortum» korporatīvās komunikācijas vadītāja Latvijā Guntra Matisa aģentūru LETA informēja, ka «Fortum» ir sācis īstenot projektu «Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas energoefektivitātes paaugstināšana, palielinot atjaunojamā kurināmā izmantošanu».

Projekts paredz esošo maģistrālo siltuma tīklu savienošanu, izbūvējot jaunu siltumtrasi no esošajiem siltumtīkliem Rūpniecības ielā pa Rūpniecības ielu un Dambja ielu līdz siltumtīkliem Lielajā ielā kopumā 2,52 kilometru garumā. Ar projekta īstenošanu saistītos būvniecības darbus plānots pabeigt līdz šā gada decembrim, bet teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus - līdz 2014.gada jūlijam.

«Jaunais siltumtrases posms aptvers pilsētas rajonu, kurā līdz šim centralizēta siltumapgāde nebija pieejama. Tā izbūve palielinās saražotās un lietotājiem piegādātās siltumenerģijas apjomu no biomasas koģenerācijas stacijas Rūpniecības ielā 73A, vienlaikus samazinot siltumenerģijas ražošanas apjomu esošajos siltuma avotos ar fosilo kurināmo - dabasgāzi, tādējādi paaugstinot Jelgavas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas energoefektivitāti un konkurētspēju,» skaidroja SIA «Fortum Jelgava» valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.

Vienlaikus ar jaunās maģistrālās siltumtrases būvniecību projektā ir paredzēta autonomās gāzes katlumājas Filozofu ielā 50 integrācija kopējā siltumapgādes sistēmā, kā arī nelielas jaudas pārsūknēšanas stacijas izbūve, lai siltumapgādes sistēmā uzlabotu hidraulisko režīmu.

Kopējās nepieciešamās investīcijas projekta īstenošanai ir 1,67 miljoni latu, kurus paredzēts segt no «Fortum» un piešķirtajiem Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

gudrais

Tas nozīmē , ka Jelgvā FORTUM būs monopolists un varēs slaukt reņģēdājus kā gribēs . Apbrīnojami , ka Konkurences padome šādu klaju konkurences pārkāpumu pieļauj. Acīmredzot Jelgavas siltuma mafijai ar b. Rāviņu priekšgalā pietiek ar ko samaksāt. Konkurences padomē arī alkatība ņem virsroku.

pirms 6 gadiem, 2013.09.24 20:57

AA

Cik pilsētas Latvijā, ak Jūs gudrais, zināt, kur siltumapgādi nodrošina nevis viens bet vairāki uzņēmumi?

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 08:04

kurbashi

Vienīgais visiem jāziņo, ka amatalga "menedžeriem" 1200-līdz ...un pēc pārbaudītajiem avotiem speciālisti sen jau atlaisti no darba.Ar jaunas apkures sezonu būs lielas problemas

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 09:22

BITE

Mājas iedzīvotājiem, vajadzētu būt izvēlei par sadarbību ar Fortum vai pašiem organizēt savu apkuri- tieksim savā kvartālā. Jautājums ar ko nodarbojas Jelgavas domes siltumtīklu uzņēmums. Saņem procentus no Fortum peļņas.......

pirms 6 gadiem, 2013.09.25 11:47

Jelgava