Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum» laiž gaisā siltumu ar troksni; Veselības inspekcijā saņemta sūdzība 13

«Dārzā nedzird putnu dziesmas, pagalmā nevar sarunāties, naktī, lai iemigtu, logi jāver ciet,» šādas sūdzības par uzņēmuma «Fortum» topošās koģenerācijas stacijas testa izmēģinājumiem laikraksts «Zemgales Ziņas» uzklausījis no tuvāko māju iedzīvotājiem. Viņi bija brīdināti par testa pārbaudījumiem, kas sākās jūnijā un plānoti līdz 10. augustam. Tomēr diennakti nepārtrauktā trokšņa lielums daudziem izrādījās pārsteigums. «Fortum» paskaidro, ka, stacijai reāli darbojoties, troksnis būs pieļaujamās robežās. Turklāt uz stacijas jumta tiek plānots uzstādīt papildu aizsargsienu.  

Dienas dunā, kad pa ielām trauc automašīnas un trokšņo garāmgājēji, monotono skaņu, kas nāk no testa režīmā strādājošās koģenerācijas stacijas, var nepamanīt. Taču vakarā un naktī, kad pilsēta ir pieklususi, šī skaņa, ko rada vairāki desmiti ventilatoru, kas atrodas uz stacijas jumta, izplatās vairāku simtu metru plašā apkārtnē. 

«Esam informēti, ka pēc mēneša apkārt rūpnīcai taps divus metru augsts, skaņu izolējošs žogs, bet tas jau neko nemainīs, jo troksnis rodas no ventilatoriem apmēram divdesmit metru augstumā,» spriež kāds no tuvāko māju iedzīvotājiem. Savukārt viņa kaimiņiene LLU profesore Baiba Rivža ir izbrīnīta par «Fortum» apšaubāmo darba kultūru. Proti, kādēļ testa izmēģinājumi tiek veikti pirms plānoto trokšņa aizsargbarjeru uzstādīšanas. Uzņēmēja Ilva Mieze nobažījusies, ka koģenerācijas stacija vēl lielāku diskomfortu radīs ziemā, kad kokiem būs nokritušas troksni slāpējošās lapas.  

«Fortum» pārstāve Guntra Matisa iedzīvotājiem atvainojas par sagādātajam neērtībām un skaidro, ka pašlaik stacija tiek pārbaudīta dažādos režīmos, tostarp ar slodzi, ar kādu tā varētu strādāt ziemas aukstumā.

Laikraksts plašākā publikācijā ceturtdien arī vēsta, ka Veselības inspekcijā par trokšņiem saņemta viena sūdzība, ko inspekcija solījusi pārbaudīt.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 11. jūlija, laikrakstā «Zemgales Ziņas» vai šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Mikus

Savukārt viņa kaimiņiene LLU profesore Baiba Rivža ir izbrīnīta par «Fortum» apšaubāmo darba kultūru.
-------------------------------------------------------------------
Man tads pats jautajums rodas par profesores darba kulturu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 02:01

ak, šausmas

ōōō, jauki, jauki, jauki, ka laikus pārcēlos no tiem trokšņiem.....tādu trakumu nebūtu izturējusi...

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 08:43

pipec

Tas pats jau notiek Ganibu iela , Fortum generati ar ventilatoriem un lielu klabonu un grabonu dzen laukaa tvana gazi pa 4 cetram dzeltenam cauruleem nepietiekama augstuma jo bezveja laikaa jut tvanu dzivoklii , logi jaaver ciet .

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 08:46

tālis

vispār jau, ja grib dzīvot klusumā, tad tas droši vien nebūs pilsētas centrā pie tam RŪPNIECĪBAS ielā :D Arī no dzelzceļa stacijas visādas spocīgas skaņas nāk, kas dienā nedzirdas bet nakts klusumā diezgan izteikti pat satiksmes ielā, nerunājot par savu dzīvesvietu stacijas tuvumā. Ko tagad - nojaukt dzelzceļu?

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 08:53

Mantrausis

Rūpniecības un Satiksmes iela jau nebūs pilsētas centrs... Dzelzceļš ir tuvu, bet pie tā jau pierasts. Domāju, še viss atkarīgs no katra cilvēka personiski – ir ļaudis, kas raksta sūdzības par dienas laikā darbojošos zāles pļāvēju...

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 09:09

Paldies Fortum

Nekavējoties pieprasu uzstādīt papildus 5 ventilātorus, visiem kokiem noraut lapas, aizsargbarjeru neuzstādīt un 115% režīmā darbināt 2 nedēļas, izbrīnītās profesores labsajūtai.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 08:59

Mantrausis

Ja esi tāds lempis, aizej un apskaties, cik māju, pie tam arī daudzdzīvokļu, ir Fortum 300-500 m radiusā un tad gvelz! Bet – kur nu! Svarīgāk ir atrast personu, kam iedzelt! (Piebilde: esmu šai teritorijā un mani nedz dzelzceļš, nedz Fortum netraucē. Pagaidām... Bet esmu pie 500 m robežas.)

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 09:12

mk

Vispār var dzirdēt to dūkoņu, tuvējām mājām traki, man 150m attālumā ir ok, ja logi ciet.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 09:17

reiz Madonā

Madonā arī ir viena jauna katlumāja autoostas rajonā, nu baisi gaudo uz aci ņemot vismaz 0.5-1km rādiusā .

Kad pie Lielupes bija airodium tunelis tad gaudošanu dzirdēja privātmājā netālu no veikala Pērnava

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 09:29

he he

Rivža lai nebļaustās . ZZS no ši projekta dabūja labu otkatu . To ka Rāviņš nepadalījās ar Rivženi , lai viņa kārto ZZS iekšienē.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 09:52

cilvēks

Nevar tak gribēt gan siltumu,gan kapa klusumu! Visām ērtībām seko savas neērtības,tas būtu jāsaprot.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 10:26

Gatis

Ja vēl apkures cenas neaugtu, eh...
Visi ar prātu apveltīti saprot, kādam īstam nolūkam šis monstrs tika uzcelts. Ja vēl klusi "zāģētu", bet nē, cilvēkiem neērtības sagādāja uz visiem 100% pie daudzinātā ieguvuma (it kā cenu ekonomijas) uz 1% (un tas vēl ir strīdīgs jautājums, jo spriežot pēc "Fortum" politikas, viņi iemanījušies gan eglē uzkāpt, gan zivtiņu apēst, gan dupsi neapskrāpēt).

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 12:59

A kāpēc

jācieš apkārtējām privātmājām? Mums no Fortuma siltuma nekāda! Ja gribam siltumu, pašiem jākurina. Jāatzīst, ka ar troksni mēs kaut kā varam sadzīvot, bet smaka gan traucē - kad neriktīgais vējš iegriežas, ne logu atvērt, ne dārzā iziet.

pirms 7 gadiem, 2013.07.19 08:27

Jelgava