Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Aleksandrs Balss svin 90.jubileju savu audzēkņu salidojumā 1

Jelgavas Valsts ģimnāzijas zālē šovakar pulcējušies ilggadējā vieglatlētikas trenera, sporta darbinieka un sporta vēstures aprakstnieka Aleksandra Balsa bijušie audzēkņi, kolēģi un domubiedri, lai sveiktu joprojām rosīgo vīru viņa 90. jubilejā.

A.Balsa trenera darba «statistikā» ir vairāki desmiti Latvijas čempionu un vismaz pārdesmit valsts pieaugušo un jaunatnes izlases dalībnieku, bet savās apsveikuma runās bijušie audzēkņi pieminēja galvenokārt tās kvalitātes, ko sports un trenera pedagoģiskā māka viņiem devusi dzīvē.«Neteiksim, ka stingrs, bet prasīgs,» tā savu treneri raksturo sešdesmito gadu treniņbiedrenes Maiga Kačāne (tagad Lopuha), Silvija Kanopka (Jermīļina), Māra Madne (Baranovska) un Silvija Novicka (Salmiņa). Līdzās nopietnajiem treniņiem dāmas atceras gan kopīgos braucienus uz sacensībām ar ballēšanos Kauņā, gan trenera noorganizētās ekskursijas tepat pa Latviju.

«Sports man mācījis disciplīnu, plānošanu, spēju izvirzīt un sasniegt mērķi,» saka Jelgavas slimnīcas neiroloģe Astra Bērziņa. Savulaik pie A.Balsa trenējusies skriešanas disciplīnās un tāllēkšanā, viņa atklāj, ka tagad tikpat regulārs ir «krosiņš» un ūdens aerobika.

Arī paša trenera ikdienu joprojām raksturo regulāras fiziskas aktivitātes, peldēšanas nodarbības, arī rudens sēņošanas prieks un, protams, nenogurstoša interese par sportā notiekošo. «Spriežot pēc jubilāra jauneklīgās stājas, deviņdesmit gadu nav daudz,» pauzdams apbrīnu par gaviļnieka možo garu, Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis darbīgajam veterānam dāvāja notikumam par godu īpaši apdrukātu sporta kreklu.

Ar apsveikumiem un ziediem bija nākuši arī pilsētas pašvaldības pārstāvji, sporta skolu un klubu vadītāji, treneri. Ilggadējo kolēģi Rīgas, Viļņas un Tallinas maratonu rīkošanā sumināt bija ieradies Lietuvas Olimpiskās akadēmijas loceklis Emils Misiulis. «Lūk, Aleksandra iedvesmoti, mēs esam izdevuši grāmatu par Lietuvas vieglatlētikas vēsturi,» rādīja ciemiņš, atsaukdamies uz A.Balsa nu jau sešiem izdevumiem, kas veltīti dažādu sporta veidu attīstībai Jelgavā.

Klātesošie vēlēja gaviļniekam daudz darbīgu dienu, agrāko gadu absolventi vakara turpinājumā baudīja atkalredzēšanās prieku, bet jubilārs solīja pēc pieciem gadiem visus pulcēt atkal.

Foto: Andris Andersons

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Inta

Tīrumam līdzīgs Tavs darbīgais mūžs -
Ražens gan svelmē, gan vēji kad pūš.
Atskaties, priecājies, rītdienu sveic,
Ieklausies - visi paldies Tev teic.
J.Rabša

Liels paldies ka Jūs bijāt, esat un būsiet! Veselību, izturību, prieku Jubilejā!
Bijusī audzēkne Inta Koļča.

pirms 6 gadiem, 2013.08.17 08:08

Jelgava