Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Amerikas ciemiņi bērniem dāvina kāroto rotaļu laukumu 3

Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centra audzēkņi šodien izbaudīja īstus svētkus, ko viņiem bija sarūpējuši ciemiņi no Amerikas Savienotajām Valstīm, dāvanā līdzi atvedot bērnu tik ļoti kāroto rotaļu laukuma aprīkojumu.

Viskonsīnas štata Okvudas draudzes (Oakwood Church) pārstāvji pirms pieciem gadiem uzmeklēja Jelgavas bērnu namu, lai bērniem piedāvātu savu draudzību un atbalstu. «Pie mums, Amerikā, šādu aprūpes iestāžu nav, visi bērni aug ģimenēs, kur saņem audžuvecāku mīlestību. Taču Latvijā situācija ir cita, tāpēc mēs ļoti vēlējāmies palīdzēt tieši šiem bērniem, kas aug bez vecākiem,» stāsta  draudzes pārstāve Sindija Vatkinsa.

Centra vadītāja Maija Neilande stāsta, ka jau pirmajā gadā, kad ciemiņi viesojās Jelgavā, viņu  pirmais secinājums bija: bērniem vajadzīgs rotaļu laukums. «Rotaļas un kustības ir ļoti labas gan bērnu fiziskajai, gan garīgajai attīstībai. Tās palīdz bērnam augt un attīstīt radošo iztēli, tāpēc nebija divu domu, ka vēlamies bērniem dāvināt tieši rotaļu laukumu. Turklāt šo piecu gadu laikā mēs bērnus esam ļoti iemīlējuši un uztveram kā savējos,» neslēpj S.Vatkinsa. Centrā ļoti pietrūka šādu aktivitāšu, bērni kāpelēja pa sen uzstādītām metāla konstrukcijām, bet skaista, krāsaina rotaļu laukuma viņiem nebija. 

Uzrunātās Laura un Madara portālam zz.lv atklāj, ka zinājušas par draugu lielo dāvanu un iztēlojušās, kāda tā izskatīsies. «Es ļoti gribēju, lai tajā ir spirāles, pa kurām šļūkt, kā arī vairāki slidkalniņi, lai nav jāstrīdas. Un tas viss arī ir!» sajūsmu neslēpj meitenes.

Līdzekļi rotaļu laukumam Amerikā tika vākti trīs gadus gan dievkalpojumu laikā, gan, organizējot dažādus pasākumus, kuros daudz tika stāstīts par Jelgavas bērniem. Laukuma konstrukcijas iegādātas un uz Latviju atgādātas no Amerikas, tāpēc laukums atšķiras no pilsētas parkos redzamajiem. Piecas dienas ASV brīvprātīgie kopā ar nama lielākajiem audzēkņiem Jelgavā tās montēja un gatavoja lietošanai, līdz šodien laukums nodots bērnu rīcībā. Ar prieka gavilēm mazie metās dāvanu likt lietā – šļūcot, rāpjoties, lienot un izbaudot neviltotu prieku. 

M.Neilande stāsta, ka šis nav vienīgais Amerikas draugu atbalsts. «Arī iepriekšējos četrus gadus draudzes pārstāvji katru vasaru brauca pie bērniem, organizēja viņiem radošas nometnes, ir dāvinājuši batutu, baseinu, volejbola tīklu, kas pie tik liela bērnu skaita, diemžēl, ātri nolietojies.  Tāpat visi bērni tikuši pie sava Amerikas krustvecāka, kas uzņēmušies šefību pār bērniem, atceroties viņus visos svētkos,» stāsta M.Neilande. 

Draudzes pārstāve S.Vatkinsa portālam atzina, ka, redzot lielo prieku bērnu acīs, ir stimuls turpināt sadarbību. «Esam gatavi sniegt vēl kādu palīdzību, tajā skaitā materiālu, ja tas būs nepieciešams. Mēs to darām no sirds un ar lielu mīlestību. Man pašai ir trīs bērni un septiņi mazbērni, tāpēc es bērnus ļoti mīlu. Ja nespējam viņiem sniegt pastāvīgu vecāku mīlestību, vismaz šādi esam gatavi viņus atbalstīt».

Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centrā uzturas vairāk nekā 60 bez vecāku apgādības palikušu bērnu. 

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vēlētājs

kauns rubuļa kungam paši vareja lētāku bruģi uzlikt un parūpēties par bērniem,kauns,kauns un v elreiz kauns.zzs

pirms 7 gadiem, 2013.06.19 11:30

rublis

...bet tad taču otkats nebūs ja palīdzēšu bērniem...

pirms 7 gadiem, 2013.06.21 18:32

visu cieņu

ticīgie gan uzņēmīgi. Veselu rotaļlaukumu lidmašīnā atved līdzi!!! Prieks par tādiem cilvēkiem!

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 14:05

Jelgava