Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Ar īpašu deju centīsies veicināt bērnu fizisko aktivitāti ikdienā

Vairāk nekā trešā daļa jeb 34 procenti vecāku visā Latvijā atzīst, ka ar izglītības iestāžu piedāvātajām nodarbībām ir par maz, lai nodrošinātu bērniem pietiekamu fizisko slodzi. Lai veicinātu bērnu veselību un risinātu problēmas, ko rada kustības trūkums, piena dzēriena zīmols «Rasēns» rīko «Kustību par kustību» – kampaņu, kuras laikā ar īpaši bērniem izstrādātām dzīvespriecīgām dejas kustībām aicina bērnus nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm ikdienā.  

«Food Union» veiktā aptauja liecina – to, ka skolā un bērnudārzā fiziskās nodarbības nav pietiekamas, īpaši norāda vecāki ārpus Rīgas un no lauku reģioniem (58 procenti). Vienlaikus 40 procenti aptaujāto vecāku atzīst, ka viņu bērni papildu nodarbības ārpus obligātajām sporta un vingrošanas stundām neapmeklē. Fiziskās aktivitātes par nepietiekamām uzskata arī tie vecāki,  kuru bērni papildus skolai un bērnudārzam apmeklē arī citas fizisko aktivitāšu nodarbības, uz to norāda 56 procenti aptaujāto vecāku. Daļa vecāku par iemeslu papildu nodarbību neapmeklēšanai min finansiālos apstākļus, bet daļa – faktu, ka dzīvesvietas tuvumā nav bērna interesēm un vajadzībām atbilstošu nodarbību, informē aptaujas veicēji.

Lai risinātu bērnu nepietiekamo fizisko noslodzi, kampaņas īstenotāji izstrādāja speciālu deju, kuras horeogrāfe ir Līga Liberte. Dejas kustībās galvenais akcents likts uz prieku un jautrību, tās ir viegli iegaumējamas un izpildāmas, tādēļ piemērotas dažādu vecumu bērniem no pirmsskolas līdz pamatskolai. Bērni tās viegli varēs atkārtot kā skolā, tā mājās un brīvajā laikā. Šodien deja prezentēta Jelgavas 4.vidusskolā.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Jelgava