Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Ar pēdējo zvanu uz stundu šodien 9. un 12.klašu audzēkņiem beidzas mācību gads 1

Sentimentāli atskatoties uz skolā pavadītajiem gadiem un viegli «drebot» par gaidāmajiem eksāmeniem, piektdien zvanu uz pēdējo mācību stundu sagaidījuši pilsētas, Ozolnieku un Jelgavas novadu 790 9.klašu un 618 12.klašu skolēni. Viņu vidū arī 46 Jelgavas 4.vidusskolas topošie absolventi, kuriem direktors Agris Celms novēlēja sākt mācīties jau šodien un pārāk neaizrauties ar svinēšanu.

«Es sveicu centīgos, kam labas sekmes un skaidri mērķi, no kuriem jūs var novirzīt vien atomkarš, citplanētieši vai sapīšanās neprātīgā mīlestībā. Sveicu arī tos, kas mazāk centīgi, mērķtiecīgi un motivēti. Sveicu bastotājus, datoratkarīgos un lecīgos. Jūsu beidzat skolu krīzes laikā, kad nekas cits neatliek kā mācīties, jo darba tāpat nav. Tāpēc sākat jau šovakar un neaizraujaties ar svinēšanu, jo no tās trīs dienas galva sāp,» jokojot savus lielos bērnus pēdējā zvanā sveica skolas direktors. Svinīgo pasākumu Jelgavas 4.vidusskolā kuplināja arī zēnu kora un citu jauno mākslinieku muzikālie priekšnesumi, bet izdošanos eksāmenos divpadsmitajiem vēlēja 1. un 11.klašu audzēkņi. 

«Nemaz neliekas, ka būtu pienācis pēdējais zvans. No viens puses ir prieks, bet no otrs puses galīgi nē, jo ar lielāko daļu no klases kopā esam visus 12 gadus. Skola man ir tuva un īpaša, tāpēc izlaidumā būs asaras,» emocijas savā pēdējā mācību dienā atklāj Jelgavas 4.vidusskolas topošā absolvente Laura Baltiņa. Lai arī viņa smej, ka pirms eksāmeniem droši vien būs jāiedzer nervu zāles, par gaidāmajiem pārbaudījumiem viņa īpaši neuztraucas. «Labi, ka angļu valoda bija jau martā, kaut sākumā tā nedomāju. Tagad atlikusi vien latviešu valoda un matemātika, jo informātiku nokārtoju jau pagājušajā gadā. Man ar to pietiek, jo augstskolā, kur plānoju stāties, nekas vairāk nav vajadzīgs,» stāsta Laura. Viņa atklāj, ka iesniegs dokumentus uzreiz trīs studiju programmās. Topošā absolvente visvairāk vēlas apgūt aktiermākslu vai arī audio vizuālo mākslu.  

Valsts pārbaudes darbu sesiju šogad pirmie atklās 183 Jelgavas novada, 16 Ozolnieku novada un 419 pilsētas 12.klašu audzēkņi. Obligātais eksāmens latviešu valodā notiks 21.maijā, bet matemātikā – 30.maijā. Vidusskolēniem būs jākārto arī viens izvēles eksāmens. Tie sāksies 24. maijā (Latvijas un pasaules vēsture) un ilgs līdz 20.jūnijam (fizika). Jāpiebilst, ka obligāto centralizēto eksāmenu svešvalodā 12.klašu skolēni jau nokārtoja martā. Šāda kārtība šogad bija pirmo reizi.

Savukārt 211 Jelgavas novada, 61 Ozolnieku novada un 518 Jelgavas devītklasnieku zināšanu pārbaude latviešu valodā sāksies 22.maijā. Eksāmens svešvalodā notiks 28.  un 29.maijā, matemātikā – 4.jūnijā, bet Latvijas un pasaules vēsturē – 11.jūnijā.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

avera

''Sentimentāli atkasoties uz skolā pavadītajiem gadiem.....''
Diezin, kā tas ir ''sentimentāli atkasīties'''?

pirms 7 gadiem, 2013.05.17 12:47

Jelgava