Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Gaismekļus 12 ielu posmos nomaina pret modernākiem 12

Vairākos ielu posmos apgaismojums nomainīts pret ekonomiskiem LED gaismekļiem, portāls zz.lv uzzināja pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība».

Iestādes vecākā projektu vadītāja Daina Traidase informē, ka kopumā uzstādīti 668 LED ielu gaismekļi ar gaismekļu vadības blokiem un 23 ielu apgaismojuma vadības sistēmas bloki, kā arī demontēti esošie gaismekļi.  

Jaunas lampas ar baltu gaismu tiek izmēģinātas Loka maģistrāles posmā no 6. vidusskolas līdz Aviācijas ielai, Rīgas ielā no Kalnciema ceļa līdz Loka maģistrālei, Kazarmes, Pulkveža Brieža, Blaumaņa ielā, Rūpniecības ielas posmā no Pasta līdz Tērvetes ielai, Lietuvas šoseja posmā no Miera ielas līdz pilsētas robežai, Brīvības bulvārī, Dambja, Lapskalna, Zvejnieku ielā, Filozofu ielas posmā no Tērvetes līdz Augusta ielai.

«Pilsētsaimniecība» izrēķinājusi, ka jaunas paaudzes gaismu emitējošo diožu LED gaismekļi ir spējīgi aizvietot laternas ar nātrija augstspiediena spuldzēm, nodrošinot elektrības patēriņa samazinājumu no 40 līdz 55 procentiem bez apgaismojuma līmeņa samazināšanas. 

Jaunus gaismekļus uzstāda SIA «Mītavas elektra» par 412 tūkstošiem latu.

Apgaismojums nomainīts, īstenojot projektu «Siltumnīcefektu gāzu emisiju samazināšana Jelgavas pilsētas pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā». Projekta mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā, izmantojot tādas tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, kas ļauj samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 12

pilsetnieks

nu smuki, ko lai saka! - betj a skatas no otras puses loti nesaimnieciski, teiksim izturamies ka bagata pasvaldiba.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 09:22

Greex

Ja tu pats būtu savā dzīvoklī kaut pāris "simtnieces" nomainījis ar 12 vatu LED spuldzēm, tad saprastu, kas ir saimnieciski un kas nesaimnieciski. Man jau pēc 3 spuldžu nomaiņas katru mēnesi elektrības patēriņš samazinājās par 30 kWh.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 10:18

pipec

tas jaunaijs gaismeklis varbūt dienā izskatās skaistāk bet naktī nekam neder , vienīgi ekonomisks .

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 07:48

R

Ļoti jauki! Patīkams pārsteigums, kad pagājušajā nedēļā ieraudzīju nomainīto
apgaismojumu. Cerams, ka ies uz beigām orandžo nātrija spuldžu ēra, jo tās tomēr veido nedabisku apgaismojumu. Rodas arī nostaļģija pēc padomju baltajām dienasgaismaspuldžem, kuru
apgaismojuma nokrāsa līdzīga ekonomiskajām LED spuldzēm :) Derētu tās izvietot arī Lielajā ielā, kas tagad ir atjaunota, bet diemžēl pagaidām tur, laikam, plānos neietilpst.
Vienīgais, kam nepiekrītu, ir paša projekta būtība ("Siltumnīcefektu gāzu emisiju samazināšana"), kas saistīta ar globālās sasilsānas teoriju. Bet pati ideja par elektroenerģijas taupīšanu un reizē vides uzlabošanu, protams, ir pareiza.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 09:39

,,,

ir ielas,kur nav vispār apgaismojuma,trūkst necenzētu vārdu,lai izteiktu sašutumu,par šīs piilsētas ""saimniekiem""...

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 10:02

pendels

oranžās Dobeles šosejā ir daudz tīkamākas acīm un atbilstošākas saules gaismai .

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 07:41

Vincents

Gaisma no jaunajām lampām nav vienlīdz laba visās vietās, jo laikam svarīgs ir leņķis ar kādu tā spīd pret zemi. Ja Loka maģistrālē apgaismojums ir labs, tad Rīgas ielā tā gaisma ir pa daudz izkliedēta un iela apgaismota nepietiekami. Tas tāpēc, ka Rīgas ielā jaunās lampas ir par daudz uz augšu vērstas

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 09:43

Jezups

Kur liksim noņemtās apgaismojuma lampas,krāsainie metāllužņi?

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 11:26

Juris

Nu nezinu gan par to, ka uz Rīgas ielas nebūtu skaidrs skats. Katru rītu ap 6šiem braucu un uzreiz sajutu atšķirību gan krāsas ziņā, gan tomēr liekas, ka ir pietiekami izgaismota iela.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 12:52

Krii

Ierosinu pielikt latiņu pie algas šīs idejas organizētājam.
Ielas ir gaišākas, skats labāks, modernāks un vēl elektrību ietaupa.
Skaisti!

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 14:39

Krii,

atver actiņas,līdēj,gaiši ir tikai centrā...

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 15:55

Jelgava