Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Gardumu svētki Raiņa parkā 7

Nu jau otrais gads, kopš Jelgavai tradicionālie Piena, maizes un medus svētki raduši citu mājvietu – Raiņa parku. Un grūti pat saprast, vai gardumu kārotāju kļuvis vairāk, vai parkā tomēr ir nedaudz šaurāk kā agrāk Hercoga Jēkaba laukumā, jo pie tirdzniecības stendiem tikt dažreiz nemaz nenācās tik viegli.

Iepriekš teiktais nekādā gadījumā nav «akmens organizatoru dārziņā», kam,  uzkrājoties pieredzei, šogad izdevies ne pārāk plašajā teritorijā visu izvietot pēc iespējas loģiski un pārdomāti.

Lauku labumu un amatnieku tirgum šogad pieteikušies vairāk nekā 100 tirgotāju, un Raiņa parkā bija iespējams gan iegādāties dažādus produktus, gan uz vietas pagaršot no maizes, medus un piena plašā klāsta. Jelgavnieki tika aicināti noteikt Latvijas atzītāko medu, bet Latvijas Maiznieku biedrība savā 20 gadu jubilejā vēlējās noskaidrot Zemgales gardākās rudzu maizes cepējus. Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji Raiņa parkā gatavoja «Gardumlaika garāko sviestmaizi».

Projekta «Lauki ienāk pilsētā» ietvaros Raiņa parkā varēja iepazīties arī ar īstiem mājlopiem – govi, kazām, teliņiem, cūkas, vistām un citiem putniem. Latvijas Biškopības biedrība aicināja degustēt dažādu šķirņu medu, piedalīties konkursos un  iepazīties ar biškopības produktiem.

Savas aktivitātes Raiņa parkā rīkoja arī Latvijas Jauno zemnieku klubs un Latvijas Sarkanā Krusta Jelgavas jauniešu organizācija, bet par muzikālo noformējumu gādāja  «Kreicburgas ziķeri» un Jelgavas pašdarbnieki.

No pulksten 15 svētku epicentrs pārcelies uz Lielupes labā krasta promenādi, kur startam gatavojas «Rasas» piena paku laivu regates dalībnieki. Dalību piena paku laivu regatei apstiprinājušas 40 komandas. Pulksten 16 tie dosies parādes braucienā, kura rezultāti tiks vērtēti dažādās nominācijās.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

maksima

Gudrā teikto neviens neklausija un ēda sūdus gardu muti.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 16:24

egle1

Uzskatu, ka ļoti šauri - gan Raiņa parkā, gan Hercoga Jēkaba laukumā. Es uzskatu, ka būtu jāapsver variants slēgt uz pasākumu Pasta ielu un klāt izmantot arī Rimi stāvlaukumu (nezinu, kam pieder tas laukums), bet gan jau ka viņi izīrētu par maksu.

pirms 6 gadiem, 2013.08.24 20:10

kur ir piens?

PIENA, MAIZES UN MEDUS svētki. Bet tirdziņā neatradu pienu vai piena produktus, vien sierus. Toties ALU Uzvaras parkā varēja iegādāties uz nebēdu. Varbūt svētkus vajadzētu pārdēvēt par ALUS, maizes un medus svētkiem?

pirms 6 gadiem, 2013.08.25 15:24

paka

no piena palikušas tikai pakas

pirms 6 gadiem, 2013.08.25 18:29

:)

...tukšas pakas :)

pirms 6 gadiem, 2013.08.25 18:50

petūnija

Bet no piena jau sien sierus! Bauskā ir arī alus svētki!

pirms 6 gadiem, 2013.08.26 23:15

petunija

kas ir tas ir bet fotogrāfiju ar siera rituļiem es neredzēju!

pirms 6 gadiem, 2013.08.26 23:19

Jelgava