Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Godina pilsētas «zelta fondu»

Šodien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā godināti 17 Jelgavas «zelta pāri», kuri jāvārdu viens otram sacījuši 1963.gadā. 

Lūdzot padalīties ar savas kopdzīves noslēpuma recepti, seniori pasmaida un gandrīz kā viens nosaka, ka pamatu pamatā ir savstarpējā cieņa vienam pret otru un atbildība.Jelgavniekiem Rasmai un Miervaldim Derkusoviem «īstais» datums vēl tikai priekšā, tas būs 20.jūlijā. Gredzeni mīti abu dzimtajā Jelgavā, Dzimtsarakstu nodaļā. «Bija ļoti skaists laiks, vasara pilnā briedumā, viss ziedos. Abi, rociņās sadevušies, aizgājām līdz Dzimtsarakstu nodaļai un sarakstījāmies. Vēlāk  katoļu baznīcā savu laulību apstiprinājām,» stāsta Rasmas kundze. Tolaik viņa strādājusi Jelgavas Bērnu slimnīcā par sanitāri, bet Miervaldis slimnīcā veicis remontdarbus. Jaunie saskatījās un abu starpā uzdzirksteļoja mīlestība. Sieva medicīnā nostrādājusi visu mūžu, pēdējos 30 gadus slimnīcā «Ģintermuiža» par nodaļas vecāko māsu, bet viņas dzīvesbiedrs visus darba gadus bija saistīts ar meliorāciju, pats gan grāvjus racis, gan citus mācījis. Brīvajā laikā joprojām nopietni aizraujas ar gleznošanu. Derkusovu ģimenē izaudzināts dēls un meita, izauklēti trīs mazbērni un nu jau divus gadus vecvecāku sirdis silda arī viens mazmazbērniņš. «Visu mūžu esam saticīgi dzīvojuši un pāri viens otram nekad neesam darījuši. Jābūt pacietībai un cieņai vienam pret otru un cilvēks jāpieņem tāds, kāds ir,» Derkusovu pāris. 

2013.gada jubilejas pāri:

Pēteris un Kaija Brankas 

Miervaldis un Rasma Derkusovi 

Anatolijs un Nila Ivanovi 

Vilmārs un Ieva Jozepi 

Modris un Maija Jubalti 

Juris un Valda Jurjāni 

Juris Artūrs un Malda Zaija Kēleri 

Ilmārs un Nora Lindes 

Vladimirs un Valentīna Pesčinski 

Aivars un Dzidra Pūkas

Vladislavs un Valentīna Rudko 

Vladislavs un Edīte Sarguni 

Felikss un Velta Staņuni 

Voldemārs un Veslava Vanagi 

Ivans un Emma Varski

Dmitrijs un Velta Zjatkovi 

Leontijs un Juzefa Žukovi

Pievieno komentāru

Jelgava