FOTO: Inga Spriņģe «Cepumā ar slavenību» stāsta par savu pieredzi žurnālistikā

Otrdienas vakarā kafejnīcas «Silva» Konferenču zālē norisinājās sarunu cikla «Cepums ar slavenību» trešās sezonas atklāšanas pasākums, kurā par žurnālista lomu sabiedrībā un profesijas aizkulisēm neformālā gaisotnē stāstīja Latvijas Televīzijas raidījuma «1:1» žurnāliste Inga Spriņģe.

Sarunu cikls «Cepums ar slavenību» pērn bija viens no apmeklētākajiem jauniešu pasākumiem. Turpinot tradīciju, arī šogad tiek turpināts sarunu cikls neformālā gaisotnē. Pirmā sezonu atklāja žurnāliste, kura nebaidās rakstīt par tādiem tematiem kā organizētā noziedzība, korupcija un kontrabanda, – LTV1 raidījuma «1:1» vadītāja I.Spriņģe. Viņa ir strādājusi par pasniedzēju Latvijas Universitātē, bijusi Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja, kā arī «Fulbright/Humphrey» programmas stipendiāte, kura savas profesionālās prasmes ir pilnveidojusi praksē ietekmīgajā laikrakstā «The Washington Post».

Lai aizstāvētu sabiedrības intereses, I.Spriņģe 2011. gadā nodibināja bezpeļņas pētnieciskās žurnālistikas organizāciju «Re:Baltica». Savukārt pērn žurnāliste tika nosaukta par vienu no Centrālās un Austrumeiropas 100 jaunajiem inovatoriem projektā «NewEurope 100», ko organizēja «Financial Times» un «Google».

Sarunu ciklu «Cepums ar slavenību» organizē biedrība «Kultūras un mākslas centrs «NāTRE»» un Jelgavas bērnu un jauniešu centra «Junda»» jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu «Silva».

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Jelgava