Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: «Izbrāķēto» asins ziedotāju šogad maz 10

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) šodien viesojās Jelgavā – LLU, jau pirmajās divās stundās asinis paņemot no 60 ziedotājiem. Ārsti slavē, ka šogad jaunieši ir daudz veselāki un «brāķu» ir maz.

«Ņemsim visus, kas atnāks, jo asiņu trūkst,» stāsta izbraukuma vadītāja Stefānija Pinkovska. Viņa pārsteigta, ka šogad gandrīz no visiem jauniešiem, kas vēlas ziedot asinis, tās arī tiek paņemtas, jo veselības stāvoklis to ļauj. Iepriekšējos gados daudzi tika sūtīti prom paaugstinātā asinsspiediena,  nesen veikta pīrsinga vai tetovējuma dēļ. 

VADC centra ārste Natālija Gaile piebilst, ka šogad atteikumi saistīti ar to, ka potenciālais donors nav ieturējis brokastis vai nesen bijis ārvalstīs, kas klasificējas kā endēmiskās vai paaugstināta riska zonas. «Pēdējā laikā jauno cilvēku asinīs uzrādās pārlieku liela tauku klātbūtne. Ne jau tāpēc, ka daudz tiek ēsts speķis vai majonēze, bet gan saldināto dzērienu dēļ, jo cukurs aiztur tauku izvadīšanu no organisma. Ja ir taukaina plazma, tādas asinis izmeklēt nevar un asinis pārliešanai neder,» skaidro N.Gaile. 

Šodien daudzi no asins ziedotājiem bija dažādu fakultāšu 1.kursu studenti, starp viņiem arī jēkabpilietis Raivis Cielava, kurš uz Donoru dienu bija atnācis kopā ar vēl vairākiem grupas biedriem. «Biju mēģinājis asinis nodot arī iepriekš, bet augstā asinsspiediena dēļ tiku atraidīts. Šodien ar manu veselību viss bija kārtībā un esmu gandarīts, ka to izdarīju,» stāsta students, kurš piebilst, ka piešķirto brīvdienu viņš izmantošot mājas darbu pildīšanai. 

Savukārt Jānis Bogdānovs asinis ziedoja trešo reizi. Viņš stāsta, ka pirms dažiem gadiem  muguras traumas dēļ pats gulējis uz operāciju galda un saņēmis donoru ziedotas asinis. Pēc tā laika Jānis stingri apņēmies, sasniedzot pilngadību, kļūt par donoru un glābt kāda cita dzīvību.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Dusmīgā

Pedējā bilde ar tiem bomzīšiem kaut kā ne pa temu ielikta!

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 17:48

Redakcija

Labots!

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 17:54

re še ka

nabaga studentiem vienkārši like pasniedzēji iet un nodot tās asinis, saka, ka tā dara visi, ka tas ir labi un tāda ir tradīcija un LLU reputācija, un ka jā stājāties, tad jāpiedalās. vēl paķircina, ko tad jūs tādi veseli un jauni un nedūšojat asinis nodot.

tāpēc parasti s,tudentu apmeklējums ir tik kupls, jo izvairīties gr;uti. Un tādos gadījumos, es domāju, ka vajadzētu pa,domāt par DONORU TIESĪBĀM, atteikties no asins nodošanas, kaut tāpēc, ka tajā dienā ir slikta dūša, raudulīgs noslaņojums, vai tuvojas mēnešreizes.

pašlaik tā ir fabrika, un no nabaga studentiem sūc pēdējo. mediķiem ir izdevīgi, jo vienmēr pilnas lades ar asinīm. LLU ir labi, ka laba reputācija, roka roku mazgā, bet pa visu cieš nabaga studenti.

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 19:53

re še ka

un pirmā dzirdēšana par TAUKIEM ASINĪS. arbūt kāds spečuks pa.skaidros kas tas ir? dzirdēts par holesterīnu, par visādām vielām, bet TAUKIEM asinīs nekad nebija dzirdēts. tas ir lai vairāk pazemotu studentus tads termins tiek izdomāts? lai tā "pretīgāk skan"un liek aizdomāties?

kas tie par ttaukiem?

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 19:56

re še ka

gaodīsim, kad 3-4 reizes gadā asins savākšanas busiņš brauks uz zz.lv redakciju un ,tur arī visi ies nodot. Jo komantējumi ārzemes žurnālistiem nenotiek. tetovējumus un pīrsingus jau būtu pārauguši. varētu arī paši paris reizes gadā asinis nodot un rakstīt (ar bildēm) par saviem rezultātiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 19:58

re še ka

Par asins savākšanas aparātu iegādi katrai slimnīcai, jau tika runāts pirms gadiem 15 (manā praksē). d donēto asiņu nepieciešamais daudzums būtu reizes mazāks. Protams pilnībā jau nekad no donoriem atteikties nevarēsim, bet būtu starpība,vai no 100 cilvēkiem ievākt, vai no 10.

Izskatās, ka arī mūsu valstij ir izdevīgāk pumpēt asinis laukā no donoriem. Cik atceros, skandālu, kad pret donētajām asinīm tika kaut kas saņemts (pateicība un) kāda aparatūra vai segu dāvinājums tā arī apklusa. Mūsu cilvēki nodod un nodod asinis, un pēc tam, tie, kam tas ir izdevīgi, notirgo tās uz ārzemēm, preti saņēmos personīgos un ne tikai labumus.

kad mūsu zeme būs vairak godīgu cilvēku, nekā meļu un krāpnieku?

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 20:04

membrāns

es agrāk nodevu asinis 25 reizes par velti,tad kādas 30 reizes par samaksu.Kad nodeva par samaksu analīzes nodeva1dienās un trešdienās,ja abās dienās bija sliktas analīzes,tad tās asinis veda uz piseres laika ēdnīcām un lēja klāt biešu zupai lai būtu krāsa.PISERES =PSRS,ja kādam nepielec...

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 20:41

membrāns

...ja par velti,tad bija pusdienu talons ar 3ēdieniem studentu ēdnīcā un100 grami Kagora vīns.Par samaksu-24 krievu rubuļi varēja nopirkt...folšs 3,o7...daudz folšu,daudz prieka dienas...Un pēc 2viem mēnešiem viss atkārtojas...kaifs... Ak skaistā jaunība...tā nenāks vairs...

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 20:52

brīvpusdienas

esšaubos, ka pie cenas 3 rubļi par 0.7 šņabja ievāktie 24 rubļi, tgad pie cenas 3 lati par 0.7 šņabja būtu tie paši 24 lati.

Neticu, ka par asins savākšanu maksā 24 latus. Kas zina ck maksā, ja par maksu nodot?

pirms 6 gadiem, 2013.11.05 08:12

membrāns

...tie bija Brežņeva laiki. par 500gramiem asiņu maksāja 21 vai 24 rubļi.Folleris 500gramīgais maksāja 3rubļi un 7 kapeikas.Brežņevs bija tāds rūķītis,kas dzīvoja Kremlī-Maskavā un ļoti labi tur dzīvoja,jo Kremlī jau bija komunisms...

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 20:23

Jelgava