Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Jelgavnieki orientējas metāla un citu inženierzinātņu labirintos 2

Mācību gada pirmajā dienā slikto laika apstākļu dēļ atlikto «ZinīBumu» daba nolēma kompensēt ar spožu septembra sauli 7.septembra Metāla svētkos, pārvēršot Raiņa parku par savdabīgu Zinību dienas arēnu dažāda vecuma inženierzinātņu entuziastiem.

No eksaktajām mācībām tālāk stāvoši cilvēki varēja nebaidīties, jo vizuālu, digitālu vai skanisku (Zinātkāres centra spoguļu stendā «Zili brīnumi» arī gluži taustāmu) informāciju, lai neapmaldītos daudzajos labirintos, visas sestdienas garumā varēja saņemt gan karšu un norāžu, gan izsmeļošu komentāru veidā, ko jebkurā mirklī bija gatavi sniegt pasākuma organizatori no Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra un Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra».

Uzradās arī orientēšanās speciālisti, kas Jelgavas metāla takās jutās kā zivis ūdenī – orientēšanās sacensībās uzvarēja velobraucēju komanda «Griķīši» un kājāmgājēju komanda «Rūsa». (Starp citu, pie speciālbalvas varēja tikt, arī atceroties tik elementāru lietu kā rūsas formulu – «Fe2 O3».) Tika apbalvotas arī komandas, kas orientējoties visprecīzāk ievēroja laiku, bet balvu «Uzmanības deficīts» ieguva Flinstoni vai viņiem līdzīgie atraktīvie alu cilvēki «Before the Internet».

Savukārt nopietnības netrūka metinātāju konkursā, kur goda pjedestālu aizņēma Vladislavs Gančeris, Aigars Sīmanis un Ilvars Briģis. Izrādās, ka Jelgavas Metāla svētki guvuši starptautisku ievērību, jo par absolūto čempionu metināšanas simulatoru grupā kļuva speciāli uz konkursu atbraukušais Lietuvas pārstāvis Vītauts Ramonkus, viņam arī firmas «Stokker» speciālbalva.

Svētkus kuplināja ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi, bet par titula «Jelgavas Dzelzs vīrs 2013» īpašnieku kļuva Rihards Naglis, pievelkoties pie stieņa 27 reizes. «Dzīvoju Jelgavā, bet darba vieta man ir Rīgā, Valsts darba inspekcijā,» stiprinieks «Ziņām» labprāt atklāja, kur iespējams uztrenēt vislielākos muskuļus.

Bija arī apsolītie zobencīņu paraugdemonstrējumi, bruņinieku turnīri, metālistu zupa, Žorža Siksnas un Tirkīza ansambļa koncerts, dejotāji, Jelgavas Jaunā teātra mīmi, kā arī citas ekstras. Jebkurā no «Iespēju labirinta» daļām – Metāla, Uzņēmēju, Pētnieku, Karjeras vai Spēka – varēja atrast katra gaumei un vecumam atbilstošu sestdienas izklaidei tuvāku vai nopietnāku nodarbi. Piemēram, karjeras labirintā interesenti jau varēja saņemt pirmās konsultācijas un pieteikties kursiem. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vārds

Priekš tādas kleitas par resnu.

pirms 6 gadiem, 2013.09.09 17:33

Jelgava