Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Labo darbu nedēļā palīdz citiem, mazgājot logus 4

Visu šo nedēļu Latvijā tiek atzīmēta Labo darbu nedēļa, kuras laikā ikviens aicināts sniegt palīdzību līdzcilvēkiem un vairot palīdzēšanas kultūru valstī. Pasta ielu 44, kurā izmitinātas vairākas nevalstiskās organizācijas, brīvprātīgie jaunieši pieteicās mazgāt logus.

«Telpas ir plašas un logu daudz, bet te pārsvarā esam organizācijas, kurās darbojas kungi un dāmas gados, tāpēc lielo logu nomazgāšana mums sagādā problēmas,» stāsta Jelgavas Sieviešu invalīdu biedrības «Zvaigzne» vadītāja Dzintra Saulkalne. Latvijā Labo darbu nedēļa norit jau piekto gadu, šogad tajā iesaistījušies arī Sabiedrības integrācijas pārvaldes brīvprātīgie jaunieši un 5.vidusskolas 8.a klases meitenes, kas pieteicās Pasta ielas nevalstisko organizāciju telpām nomazgāt logus. 

Dz.Saulkalne priecīga par lielo jauniešu atsaucību un kuplā pulkā darbs padarīts zibenīgi. «Cits skats pa logu, citādi tāda kā plēve priekšā – mums pašām uzkāpt un aizsniegties līdz logu augšai ir grūti – reibst galva, bet meitenes kā bitītes ļoti čakli visu izdarīja,» priecājas Dz.Saulkalne.

Skolotāja Ella Šakurova stāsta, ka viņas klases audzēkņi labprāt uzņemtos šefību pār sabiedriskajām organizācijām Pasta ielā 44 un dažādos darbos ir gatavi palīdzēt ne tikai Labo darbu nedēļā. Akcijas organizatori atgādina, ka palīdzības sniegšanai nav nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, tikai vēlme palīdzēt – uzkopt pagalmu vai sarīkot rudens talku tuvējā apkārtnē, palīdzēt pensionāriem kaimiņos sakrāmēt šķūnītī malku vai atnest pirkumus no veikala, izvest pastaigā patversmē dzīvojošu suni, pateikt labu vārdu kaimiņam, uzsmaidīt pretimnācējam. 

Dz.Saulkane saka paldies meitenēm – Viktorijai Savoronai, Veronikai Nakopitjanai, Jūlijai Gutovai, Jekaterinai Gajevskai, Veronikai Naksimčukai no 5.vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolniecēm Maijai Dobelei, Artai Zentai Žūriņai, Martai Dupkevičai un Lienei Kalniņai, kā arī Spīdolas ģimnāzijas jaunietēm Anastasijai Kuļešai un Annijai Krauklei. Meitenes mazgāt logus pie cilvēkiem ar kustību traucējumiem devās arī uz viņu mājām.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sveta T.

Liels, jo liels paldies brīvprātīgajām meitenēm, kuras bija pie manis nomazgāt logus, jo es pati pārvietojos ratiņkrēslā. Man ir liels prieks par čaklajām meitenēm, kuras pie manis atsūtīja Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža un par tīrajiem logiem, caur kuriem tagad skatoties, rudens dienas būs vēl gaišākas. Paldies par palīdzību, par labo darbu, šiem jaukajiem cilvēkiem!

pirms 6 gadiem, 2013.10.19 07:48

u

samaksātu,lai man notīra logu,jo nav laika,un par velti,jocīgi,kaut šokolādi iedotu..neviens nav tik nabags...

pirms 6 gadiem, 2013.10.20 18:24

antons

u- kaut kā nesapratu domu?

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 08:55

k

antons, pilnībā viss ir saprotams...

pirms 5 gadiem, 2014.10.14 17:12

Jelgava