Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: LLU apskatāma piparkūku Jelgavas pils 3

Ir pagājusi nedēļa kopš brīža, kad tika dots starts piparkūku mājiņu konkursam. Šodien darbi nodoti Latvijas Lauksaimniecības universitātes muzejam, kur tos var apskatīt līdz 20.decembrim.

«Pa šo laiku tapuši īsteni brīnumi – pasakainas vēja dzirnas, brīnumainas viensētas un pat vesels dambretes ciemats, un ne velti, jo šogad piparkūku konkursa devīze ir «Lai top...»,» atzīst LLU pārstāvis Ričards Pāns. 

LLU muzejā ir apskatāmi desmit komandu veikumi, kuri sacentīsies par labākās piparkūku mājiņas titulu. 

Konkursa organizētāja asociētā profesore Daiga Kunkulberga neslēpj savu pārsteigumu, ka, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad konkursā biežāk piedalījās vecāko kursu studenti, šoreiz savu dalību konkursā lielākoties pieteikuši pirmā kursa studenti.

Taču bez konkursam pieteiktajiem komandu darbiem, līdzīgi kā pagājušogad, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes, Lauku inženieru fakultātes un Tehniskās fakultātes studenti ir apvienojuši spēkus kopprojekta īstenošanai, kas šoreiz veltīts Jelgavas pils 275 gadu jubilejai. Sadarbojoties 45 studentiem, ir tapis vēsturiskais Jelgavas pils makets ar karameļu logiem, cukura karnīzēm, piparkūku bruģi un krāšņām gaismas instalācijām.

Ikviens interesents LLU muzejā ir aicināts apmeklēt piparkūku mājiņu izstādi katru darba dienu no pulksten 9 līdz 16, vienlaikus atdodot savu balsi par sev tīkamāko veidojumu, tādējādi palīdzot noskaidrot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju.

20.decembrī konkursa dalībnieki LLU muzejā tiksies vienkopus, lai noskaidrotu piparkūku mājiņu konkursa uzvarētāju un saņemtu balvas. Pēc konkursa izveidotie darbi paliek konkursa rīkotāju rīcībā un vēlāk tiek nodoti labdarībai un atbalstītājiem. 

Savukārt Jelgavas pils makets pēc 20.decembra būs apskatāms arī Jelgavas Trīsvienības baznīcas tornī.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ausma

Var nošpikot izdejas. Paldies par ieskatu. :)

pirms 6 gadiem, 2013.12.13 10:20

Jelgava