Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Novērtē glābējsilītei paredzēto vietu 7

Šodien Jelgavas pašvaldība oficiāli sniedza savu piekrišanu projekta «Baby Box» ieviešanai Jelgavā. Plānots, ka tā būs pēdējā izveidotā glābējsilīte Latvijā, tādējādi sasniedzot vienu no  projekta mērķiem – katrā Latvijas novadā izveidot vismaz vienu šādu drošu vietu, kur mātei iespējams ievietot savu jaundzimušo, ja viņa nespēj vai nevēlas par viņu uzņemties rūpes un audzināšanu.

Projekta autori – sabiedrisko attiecību kompānija «Divi gani» – šodien Jelgavas Domē tikās ar pilsētas bāriņtiesas, Sociālo lietu pārvaldes un pašvaldības pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar projekta gaitu, pārrunātu tā tālāko attīstību un vienotos par piemērotāko vietu Jelgavas glābējsilītei. Pilsētas slimnīcas vadība par piemērotāko atzinusi vietu slimnīcas galā, blakus Uzņemšanas nodaļai, kur plānots izbūvēt nelielu telpu. Tajā no ielas puses, atverot speciālas durtiņas, bērniņu iespējams ielikt siltā gultiņā. Tiklīdz tas noticis, durtiņas aizveras. Tūlīt pēc tam nostrādā sensors un Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas māsu postenī atskan zvans par «silītē» ievietotu mazuli. 

Projekta vadītāja Laura Zvirbule, aplūkojot izvēlēto vietu, atzina, ka izvēlētā vieta ir piemērota. Vienīgais šķērslis, kas varētu kavēt telpas izbūvi, varētu būt ugunsdrošības noteikumi, jo līdzās atrodas durvis uz ugunsdzēsības sūkņu staciju. «Glābējsilītes telpas izveidei būs nepieciešams aizmūrēt ēkas gala durvis, ja ugunsdzēsēji to akceptēs un tas nebūs pretstatā ar ugunsdrošības noteikumiem, šķēršļu nebūs,» atzina L.Zvirbule. 

Slimnīcas galvenā ārsta vietniece Solveiga Ābola atzina, ka ugunsdzēsēju atzinums vēl neesot saņemts, bet, ja viņi savu piekrišanu nedos, piemērota telpa tiks atrasta citā slimnīcas zonā. 

Latvijā līdz šim izveidotas jau septiņas glābējsilītes, kurās ievietoti 24 mazuļi. Izņemot vienu gadījumu, kur māte pati savu bērnu atguvusi, pārējie mazuļi ir adoptēti un dzīvo ģimenēs. 

Februārī sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu (LBF) Jelgavas glābējsilītei tiks sākta ziedojumu vākšanas kampaņa – visa nauda, ko cilvēki būs iemetuši LBF ziedojuma kastītēs, tiks novirzīta «Baby Box» izveidei Jelgavā. Ziedot var jau tagad, pārskaitot naudu LBF ziedojumu kontā.Līdzšinējās glābējsilītes Latvijā ierīkotas ar ziedotāju un pašvaldību atbalstu. Tuvākajā laikā tiks uzrunāti arī Jelgavas uzņēmēji ar lūgumu atbalstīt projektu. Vienas silītes izveidošanai un aprīkojuma iegādei nepieciešami aptuveni desmit tūkstoši latu. Kā projekta sadarbības partneri tiks uzrunāti arī abi novadi – Jelgavas un Ozolnieku.

Plašāk par šodien runāto lasiet piektdienas laikraksta «Zemgales Ziņas» numurā.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kate

Uz kurieni mēs dodamies, var taču dzemdību namā atstāt bērnu. Vai tādā veidā Jelgavas dome veicinās pilsētā demogrāfijas jautājumus. Drīzāk dome kādu citu atbalsta veidu varētu piedāvāt - apmulsušajai jaunajai māmiņai.

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 14:53

glupā

vai es savu 40-gadīgo dēlu arī tur varu ievietot? Nestrādā, dzer, naudu prasa, neklausa nemaz. Nav spēka man vairs viņu uzturēt. Nepietiek līdzekļu un pacietības. Gribu tikt no viņa vaļā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 15:19

vēl glupāka

Jā, tikai pirms tam nabassaiti pārgriez un no pupa noņem - savādāk būs pagrūti

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 15:34

Resnais

Vai Ķipurs no savas pieticīgās algas nevar nopirkt krāsas bundžu ar pindzeli un nokrāsot durvis?

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 15:40

dzīves realitāte///....

nākat labāk pretī jaunajām mātēm,kāpēc viņas atstāj bērnus,uzziniet vi'vu sāp''''''''''''''''''''''''''igās problēmas,lai nebūtu glābējsilīte,dodiet kaut laiku,lai pēctrīs gadiem īstā māte var paņemt bērnu atpakaļ,nevis viņš tiek bērnu namā,pēc tam psihenē noraksta,kā garīgi slimu,jo izsauc policiju,un viņu pārraudzina psihenē......

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 20:01

Ausma

Nu tad dzemdē pēc tiem 3 gadiem!!!

pirms 6 gadiem, 2013.09.20 08:55

olga

bērnus vajag dzemdēt tad, kad esi gatavs par viņiem rūpēties. Valstij nav tavi bērni jāuztur! Tikai vienā vietā es gribētu valdībai pārmest- jārada iespējas strādāt jaunajiem vecākiem, un atalgojumu cienīgu bērnu tēviem, lai var ģimeni uzturēt.

pirms 6 gadiem, 2013.09.20 09:41

Jelgava