Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Piemiņas brīdis pulcē dažādas paaudzes 2

Apmēram divi simti cilvēku, pārsvarā ar sirmām galvām, 14.jūnijā pulcējās Svētbirzē, lai pieminētu 15 tūkstošus komunistiskā genocīda upuru, ko šajā dienā pirms 72 gadiem okupanti apcietināja un izsūtīja uz nāves nometnēm vai piespiedu nometinājuma vietām Krievijā.

Uzrunas sacīja politiski represēto apvienības «Staburadze» pirmais priekšsēdētājs Pēteris Āns, Jelgavas pilsētas un novada, kā arī Ozolnieku novada pašvaldību vadības pārstāvji. Runātāji uzsvēra mūsu paaudzes atbildību Latvijas valsts stiprināšanā, lai līdzīgas traģēdijas neatkārtotos. Uz sarīkojumu bija atnākuši arī pilsētas Skolēnu domes dalībnieki.

Pēc piemiņas brīža atnākušie tika cienāti ar pašvaldību sarūpētu cienastu. 

Jelgavnieks Jānis Nekrašs zz.lv sacīja, ka 1941.gada 14. jūnijā Jelgavā tika apcietināts un 1942.gadā Novosibirskas cietumā nobendēts viņa tēvs Stefans Nekrašs, kurš pilsētā vadījis skautus. «Skauti ir stādījuši Svētbirzes bērzus,» piebilda J.Nekrašs. 

1949.gada 25.martā izsūtītais Jānis Ābele stāstīja, ka pirms diviem gadiem Sibīrijā apmeklējis savas ģimenes izsūtījuma vietas. No sādžas, kurā savulaik bijušas trīsdesmit mājas, nekas pāri nav palicis. 

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Patriote

Mana mīļā, mazā zemīte Latvija, cik gan daudz Tu esi pārdzīvojusi..

pirms 7 gadiem, 2013.06.14 23:14

to zz.lv

Что-то информатор КГБ Гайтис Грутупс не прихватил с собой своего друга палача Гунара Астры чекиста Волдемара Готхарда

pirms 7 gadiem, 2013.06.15 01:56

Jelgava