Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Pilsētas nomales svētkos ieraugām «Citādu Sarmas ielu» 6

Piektdien pirmo reizi savā vēsturē svētkus svinēja Sarmas iela. «Ir bijuši svētki gan Driksas, gan Katoļu ielai, bet tās jau ir pilsētas centrā, kādai no nomales ielām šāds pasākums tika veltīts pirmo reizi,» akcentēja pasākuma režisore Elīna Apsīte. Par īstu nomales ielu gan Sarmas ielu nosaukt pagrūti, jo līdz Jelgavas centram vien desmit minūšu gājiena attālums.

Sarmas iela ir nosacīti jauna, un Jelgavas vecajās kartēs to neatrast, vienīgi var apjaust tās robežas – Filozofu iela no vienas puses un Dambja iela no otras, kur starpkaru periodā atradās Markitanta sulu rūpnīca (vēlākais uzņēmums «Jelgavas konservi» –  red.). «Sarmas ielas vietā bija pļava, aiz kuras pletās Pogu lauki un Ģintermuižas teritorija, te noritēja pavisam atšķirīga dzīve no pilsētas uzspodrinātā centra, ganījās zirgi, apmetās čigāni, strādnieki un dzejnieki. Še dzīvei bija cits ritms, cita garša un citas krāsas,» pašas nepieredzētās pagātnes ainas tēlaini apraksta režisore E.Apsīte.

Tagad vienā Sarmas ielas galā atrodas Sabiedrības integrācijas pārvalde, tas vien jau ir pietiekams nosacījums, lai šeit pulcētos dažāda, krāsaina un daudznacionāla publika, tādēļ viens no Sarmas ielas svētku mērķiem ir norādīt uz atšķirīgo, citādo kultūras izpratnē, dzīvesveidā, pasaules izjūtā, izcelt gaismā un padarīt to draudzīgu un saprotamu ikvienam jelgavniekam. 

Sarmas ielas svētku atklāšanu kuplināja grupa «Tirkizband» ar Jelgavas popkori, Bērnu un jauniešu mūzikas klubs, centrs «Junda» un Jelgavas 2. pamatskolas (kuras mājvieta – Sarmas ielā 2) jaunieši ar kori «Zvoņņica» priekšgalā. Par teatrālām aktivitātēm gādāja netālā Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja darbinieki un Alunāna Jelgavas teātra aktieri.

Interesenti varēja apmeklēt fotostūrīti, izvizināties ar pajūgu, kā arī piedalīties interesantās ekskursijās. Uzrādot labas zināšanas Pašvaldības policijas darbiniekiem, varēja nopelnīt pildspalvu ar šīs iestādes simboliku. Interesentu netrūka arī pie ugunsdzēsēju vēsturiskās automašīnas.  Aktīvākie varēja piedalīties šautriņu mešanā un citās nodarbēs, kā arī meklēt apslēptos dārgumus. Varēja sastapt arī īstu skursteņslauķi un pieskarties viņa zelta pogai. Piepalīdzot profesionāļiem no  netālās Jelgavas Mākslas skolas, bija iespēja uzgleznot Sarmas ielas ainavas, bet pie Jelgavas rokdarbniekiem bija iespēja iegādāties savus ražojumus. Pēcpusdienā Sarmas ielas iemītniekus un viesus priecēja krāšņa cirka izrāde, kopīgi vārīta «Draudzības zupa» un dejas Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestra pavadībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Saule

Paldies par jauko pasākumu! Bija silta zupa, atrakcijas, lielisks cirks! Paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 20:40

ņurka

bērniem prieks, bet pieaugušie gan ar skābu un drūmu ģīmi šajā visnotaļ raibajā krievu stila pasākumā.

pirms 7 gadiem, 2013.06.01 08:40

Liene

Prieks, ka Jelgavā arī kas tāds notiek, ne tikai galvaspilsētā...Patīkami būtu, ja jelgavnieki varētu baudīt iespējās, kā Kalnciema kvartālā Rīgā, vismaz kultūras līmenis paaugsitnātos!

pirms 7 gadiem, 2013.06.03 09:04

Paldies

rīkotājiem! Lielisks pasākums! Lai izdodas saglabāt šo tradīciju!

pirms 7 gadiem, 2013.06.03 09:25

Sarmīte

Ļoti jauks pasākums! Pozitīvas emocijas! Tā turpināt!

pirms 7 gadiem, 2013.06.04 13:00

Jelgava