Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Sāk Raiņa ielas 9.nama siltināšanu; darbi divās mājās gaida pavasari

Šonedēļ norit sagatavošanās darbi, lai jau tuvākajās dienās varētu sākt piecstāvu mājas Raiņa ielā 9 siltināšanu. Renovācijas darbus saskaņā ar līgumu veiks SIA «AMAXS».

Taču šī nav vienīgā SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) apsaimniekošanā esošā māja, kurā līdz renovācijas darbu sākšanai atlicis pavisam nedaudz. Kopumā siltināšanai gatavojas vēl vienpadsmit mājas: Dobeles ielā 8, 10, 12, 14; Kalnciema ceļā 99, 101; Kronvalda ielā 5; Miezītes ceļā 38; Katoļu ielā 17 un Lielajā ielā 5, 3.

Lielākā daļa no iesniegtajiem daudzdzīvokļu māju renovācijas projektiem pašlaik tiek izvērtēti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA). Iepirkumu konkursi par būvdarbu veikšanu jau noslēgušies, paralēli notiek sarunas ar bankām, lai rastu dzīvokļu īpašniekiem izdevīgākos nosacījumus kredīta ņemšanai, un, tiklīdz pozitīvu atbildi būs devusi LIAA un kredītiestāde, tiks slēgts līgums ar būvniekiem un varēs sākties renovācijas darbi.

Formalitāšu dēļ šis process tik raiti nevedas, skaidro NĪP. Tas ir arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzdzīvokļu māju siltināšanas process kavējas – daļā māju darbi bija plānoti jau pavasarī vai vasaras sākumā. Tādējādi, visticamāk, visas šogad plānotās NĪP apsaimniekošanā esošās mājas līdz jaunajai apkures sezonai nebūs nosiltinātas – jau pašlaik skaidrs, ka uz pavasari atlikti iecerētie darbi Katoļu ielā 17 un Lielajā ielā 3. Šāds lēmums pieņemts, lai iekļautos renovācijas projekta termiņos un siltināšanu varētu veikt augstā kvalitātē. Līdz ar to jau izstrādātajos renovācijas projektos būs nepieciešams ieviest korekcijas un tie atkārtoti tiks iesniegti izskatīšanai LIAA. 

NĪP informē, ka piecstāvu mājai Raiņa ielā 9, kuras renovācija nupat kā sākusies, jau bija nosiltinātas gala sienas un jumts, taču, veicot mājas apsekošanu, atklājās, ka nepieciešami papildu pasākumi siltumnoturības uzlabošanai. Plānots nosiltināt mājas fasādi, pagrabu un jumtu, renovēt balkonus, nomainīt durvis un logus kāpņutelpās, kā arī logus atsevišķiem dzīvokļiem, kuru īpašnieki tam piekrituši, sakārtot inženierkomunikācijas un veikt kāpņutelpu kosmētisko remontu.

Līdz šim atbilstoši dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumam jau renovētas septiņas NĪP apsaimniekošanā esošās mājas: 4.līnijā 1, Helmaņā ielā 3, Raiņa ielā 3, Raiņa ielā 10, K.Barona ielā 19, Brīvības bulvārī 28 un Lāčplēša ielā 19a. Pašlaik darbi sākušies Raiņa ielā 9, līdz jaunajai apkures sezonai nosiltinātas varētu tikt vēl vismaz piecas mājas.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Jelgava