Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: «Satiksimies Jelgavā» veiksmīgi izmanto pauzi starp lietus mākoņiem; Raiņa parkā – pasākums jauniešiem 8

Kaut zināms, ka Jelgavā skanīgi dziedošu un labi dejojošu jauniešu ir krietns pulks, iespēja tos redzēt un dzirdēt kopā iepriecināja. Jauniešu dziesmu un deju koncerts «Satiksimies Jelgavā» veiksmīgi iespraucās negarajā pauzē starp sestdien klīstošajiem lietus mākoņiem un pamatīgi pieskandināja Uzvaras parku.

«Jelgava rullē!» – šis sauklis videoprojekcijā izskanēja no aktiera Andra Keiša mutes. Evelīnas Bučeles un Edija Žīles veidotās videoprojekcijas, kurās par mūsu (un savu) pilsētu izteicās arī Artūrs Skrastiņš, Renārs Kaupers ar «Prāta vētras» kolēģiem, Jānis Lūsēns un citi vairāk vai mazāk ar Jelgavu saistīti cilvēki, jāuzskata par vienu no koncerta veiksmēm.

Ne vienīgo, jo īstā veiksmes atslēga, protams, bija 17 dziedošie un 8 dejojošie kolektīvi no deviņām Jelgavas skolām, LLU, bērnu un jauniešu centra «Junda» un pašvaldības iestādes «Kultūra». Tādi Jelgavas mēroga dziesmu un deju svētki, kuros, par spīti ne pārāk vilinošajam laikam, netrūka arī skatītāju, kas varēja pat dziedāt līdzi – populārāko hītu («Satiksimies Jelgavā», «Mana dziesma» un citu) vārdi bija svētku programmiņā. Meistarības pārbaude «a cappella» dziedāšanā koncerta repertuārā nebija paredzēta. Bet visam jau savs laiks un sava vieta, galvenais, ka garlaicīgi nebija ne mirkli. (Vismaz vairumam, kas, ja ne paši dziedāja, tad vismaz priecīgi plaukšķināja līdzi – ar dzīvi mūžīgi neapmierinātie, lietus mākoņu sabiedēti, šoreiz laikam bija palikuši mājās.)

Atliek vien uzslavēt režisori Lolitu Truksni (šķiet, ka šo koncertu droši var pieskaitīt Lolitas jaunākā laika labākajiem veikumiem), deju virsvadītāju Aldu Skrastiņu, koncerta māksliniecisko vadītāju Maiju Branku, kurai līdzēja diriģentes Līga Celma-Kursiete, Jeļena Vavilova, Rūta Bergmane, Agija Pizika, Marita Caune, Sarna Rudzutaka, Ilva Krauze, Arta Jurgenovska (stipro dzimumu gan šai jomā pārstāvēja tikai Guntis Galiņš un Agris Celms), skaņu režisors Guntis Šveicers un instrumentālā grupa. Un kur tad vēl solisti: Rūta Dūduma, Erita Karlsone, Madara Rubene, Uldis Timma, Gundars Caune, Juris Vizbulis un...Līga Celma-Kursiete, kuras vokālās dotības diriģēšanas, komponēšanas, ģimenes audzināšanas un daudzos citos ampluā sākām jau nedaudz piemirst.

Bet Pilsētas svētki turpinājās Raiņa parkā ar «Chill out» pasākumu jauniešiem un Uzvaras parkā ar Raita Ašmaņa vadīto rokenrola vakaru vecākiem un vecvecākiem (var arī otrādi), svētdien turpināsies ar «Skudras nepadodas» Zemgales Olimpiskajā centrā un citiem pasākumiem, lai noslēgtos pils pagalmā ar multimediālo koncertuzvedumu.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 8

n.

Zemgales Ziņu žurnālistiem/rakstu autoriem lieti noderētu kādi kursi vai seminars "Kā rakstam veidot konkrētu un tieši saprotamu virsrakstu!", ne vienam vien noderētu! :D

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 13:23

apmekleju

Ļoti jauks un izdevies pasākums! Tāda pacilājoša sajūta bija! Noteikti daudz vērtīgāks un mīļāks, kā iepriekšējā gadā kaut kas līdzīgs ZOC. Paldies par jauko koncertu visiem dalībniekiem!

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 15:47

mamma

Tiešām paldies par koncertu, skaisti. Tikai ne visai veiksmīga šķiet vieta pie skatuves dejotājiem - nevarēja redzēt. Uzvaras parkā nav tik liels šis slīpums skatītājiem, lai var redzēt, kas notiek pirms skatuves. mans bērniņš dejoja, bet diemžēl neko neredzēju no kompozīcijas, tikai tik daudz kā pozitīvas sajūtas. Domāju, ka varēja dejot arī uz skatuves.

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 22:33

Aina

Koncerts ļoti patika - jauka noskaņa un varēju arī dziedāt līdzi. Nākamgad tam jānotiek ZOCā un jābūt vēl lielākam!

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 09:38

Linducs

Pasākums bija jauks, bet vai tiešām bija grūti šo visu organizēt ZOCā, jo pretējā gadījumā, dejotājus vispār nevarēja redzēt un VĒL KAS, skatītāju attieksme - Cēsīs Latvijas zēnu koru salidojumā arī lija lietus, bet visi skatītāji bija padomājuši par lietusmētelīšiem un lai arī lietus lija krietni, neviens lietussargs netika atvērts un visi redzēja visu, nevis kā Jelgavā trīs piles nokrita visi atrāva vaļā lietussargus, ne paši ko redzēja, ne citi. Ja skatuve māksliniekiem būtu uzcelta uz ZOC stadiona bet skatītāji sēdētu tribīnēs ieguvēji būtu visi un pasākums būtu vēl baudāmāks, kā šis. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem!

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 10:55

Gāgā

Pasākumi bija okei, laiciņš gan varēja būt siltāks un sausāks.

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 14:22

es

uzvaras parks nerullē.. kam Jelgava uzcēla ZOC ar tribīnēm, pārskatāmu laukumu???

pirms 7 gadiem, 2013.05.30 18:25

Jelgava