Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Skolēni atvērti diskutē par ES pamattiesībām 1

Kādas ir cilvēka tiesības? Ko nozīmē harta? Vai drīkst pārkāpt cilvēka privāto telpu? Kādi ir «par» un «pret» argumenti, lai ieviestu skolēnu formu? Šos un citus jautājumus piektdien «atvērtajā dialogā» žurnālista Anša Bogustova un tiesībzinātņu speciālista Arņa Buka vadībā centās atrisināt Jelgavas 6.vidusskolas audzēkņi.

Pasākuma, ko organizē Latvijas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu, mērķis ir atspoguļot Eiropas Savienības pamatvērtības, kā arī rosināt diskusijas par ES pamattiesībām un pilsonisko sabiedrību. 

Latvijas skolās jau notikušas 11 šādas tikšanās, kuru laikā skolēni tiek aicināti aktīvi paust savu viedokli un noskatīties speciāli izveidotas mācību filmiņas. Projektā tapušas četras šādas filmas, kurās aplūkoti brīvības, cieņas, tolerances un vienlīdzības jautājumi. Kopā ar elektronisku mācību grāmatu un darba lapām nākamajā mācību gadā tās tiks izplatītas brīvai lietošanai Latvijas skolās ne tikai klases, bet arī vēstures un sociālo zinību stundās. Mācību materiāli paredzēti pamatskolas un vidusskolas skolēnu auditorijai gan latviešu, gan mazākumtautību izglītības iestādēm. 

«Skolas mūs uzņem ļoti labi. Pirmkārt sākam ar jēdzienu noskaidrošanu, lai visi zinātu, kas ir Eiropas Savienības pamattiesības un kur tās ierakstītas. Par hartu nezina pat daudzi pieaugušie, kur nu vēl bērni. Taču cenšamies šos jautājumus pagriezt viņiem saprotamā un interesantā veidā. Runājam par skolēnu formām, izvēles brīvību, dažādām tiesībām. Skolēni labprāt atsaucas,» vērtē pasākuma organizatore Indra Soika-Dreimane.

Viņa stāsta, ka atklāto stundu, kāda risinājās arī Jelgavas 6.vidusskolā, ikviens interesents varēs vērot tiešraidē Eiropas dienā 9. maijā pulksten 9 interneta vietnē www.es.gov.lv.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolotāja

Kad beidzot sāks runāt par skolēna pienākumiem?!!!?

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 12:01

Jelgava