Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: «Staburadze» ballējas 25 gadu jubilejā 1

Atzīmējot Jelgavas politiski represēto apvienība «Staburadze»  25.gadadienu, piektdien pulcējās organizācijas dalībnieki un viesi.Jubilejā viņus sveica pilsētas, kā arī Jelgavas un Ozolnieku novada pašvaldību pārstāvji, Latvijas politiski represēto apvienības vadītājs Gunārs Resnais, kā arī viesi no Ulbrokas politiski represēto organizācijas. 

Jautāts par motivāciju darboties «Staburadzē», LLU profesors Jānis Ābele teica: ««Staburadze» – tie ir stipri, izturīgi cilvēki, kas piepildīja savu mērķi atgriezties Latvijā un kuri arī šodien nebaidās no grūtībām.» Viņš uzskata, ka «staburadziešu» uzdevums ir mūžā piedzīvoto traģisko notikumu un latviešu gara spēka dokumentēšana, atstājot par stiprinājumu nākamajām paaudzēm.

G.Resnais uzvēra, ka «staburadzieši» sekmīgi turas agrākajās Jelgava rajona robežās un sadarbojas ar pašvaldībām. Viņš ir nobažījies, ka represēto kustībā neiesaistās gados jaunāki cilvēki: «Pavisam Latvijā ir 17 tūkstoši politiski represēto, taču aktīvi sabiedriskajā dzīvē ir tikai četrarpus tūkstoši. Mēs strauji novecojam, taču jaunāki cilvēki nenāk.»

Jelgavas politiski represēto apvienības «Staburadze» dibināšanas sapulce notika Jelgavas mūzikas skolas zālē 1987.gada decembrī. Tolaik organizācijā bija vairāk nekā divsimt dalībnieku, tagad ir ap simts.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jons

Jānim Abelem visur ir labl.Labi bija būt par vecāko pasniedzēju LLU Marksisma katedrā-,tagad ērti jūtas Staburadzē.Nu hameleons-ko vairāk lai saka!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.29 11:43

Jelgava