Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Tehnoloģiju vidusskolas lielie sola sargāt mazos 7

Jauna izaicinājuma gads šogad būs Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai, kas līdz šim bija zināma kā Jelgavas 1.ģimnāzija – tur līdzās 7–12.klašu audzēkņiem zinības apgūs arī 57 pirmklasnieki, bet kopumā skolēnu skaits sniedzas pāri 440. Arī pirmklasnieku klases audzinātājas Santa Zaremba un Regīna Jurjāne Tehnoloģiju vidusskolā strādās pirmo gadu.

«Šajā skolā strādāšu pirmo gadu, bet pieredze ar maziem bērniem ir liela. Sajūtas šodien ir brīnišķīgas, manā klasītē mācīsies 28 bērni – desmit meitenes un 18 puiši,» stāsta S.Zaremba, kura līdz šim strādājusi Jelgavas 4.vidusskolā. Otra pirmklasnieku audzinātāja R.Jurjāne uz Jelgavu strādāt pārnākusi no Ozolniekiem.

Vairāki vecāki atzina, ka skolas izvēlē noteicošais faktors bijis tās tuvums dzīvesvietai – bērniem būs vieglāks ceļš uz skolu un mājām. «Tepat netālu dzīvojam un esam priecīgi, ka skola būs gandrīz pie mājām. Dēls pēc stundām uz mājām varēs atnākt pats, kas atvieglos arī mūsu, vecāku, ikdienu,» stāsta Sanda mamma Ilze Paškevica.

Taču ir bērni, kuri uz šo skolu nākuši, jo tā piedāvā specializāciju tehnoloģijās. «Šī skola šķita ļoti piemērotas manam dēlam, kura intereses jau krietni pirms tam bija vērstas uz tehnoloģijām. Viņam patīk praktiskas lietas, kur jādarbojas arī ar rokām, ne tikai prātu. Lieku cerības, ka skolā attīstīs dēla talantus, kas viņā jau ir. Skolai tuvu nedzīvojam, taču tam nepiešķiram tik būtisku nozīmi,» stāsta pirmklasnieka Henrija Stroda māmiņa Ilze Veidemane.

Abas mazajās klasītēs ir izteikts puišu vairums, taču meitenes tas nebiedējot. «Mums jau bērnudārzā bija daudz zēnu un tikām ar viņiem galā. Bet mums ir arī daudz meiteņu no mana dārziņa. Skolā gribu iemācīties labi rēķināt un pētīt dabu. Skolotāja ir jauka – nav dusmīga un nerājas, kad mēs skaļi runājam. Vārdu gan viņai vēl nevaram atcerēties,» priecīgi čalo pirmklasnieces Krista un Lelde. 

Rūpes par Tehnoloģiju vidusskolas mazākajiem biedriem, viņu labsajūtu un labklājību uzņēmušies skolas teātra studijas audzēkņi. «Šogad skolā ienāk mazie un domāju, ka tagad skolā viss būs daudz citādāk. Viņi būs nobijušies un arī mēs, bet mēs sargāsim mazos, lai neviens nedara viņam pāri. Pati pēc 12. klases ceru studēt aktiermeistarību,» atklāj divpadsmitklasniece Marija Ņedorezova. 

Pavisam Jelgavas skolās šodien mācības sākuši vairāk nekā 6,5 tūkstoši skolēnu. 

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

aha

Ja tur mācās arī mazāki par 7. klasi, tad ir vidusskola. Un, vispār, labās grimases otrajos plānos! Fotogrāfs rullē! :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.02 13:56

Liinux

Un kas tur kļūdains?

pirms 7 gadiem, 2013.09.02 13:39

Lacis..

Sākumā bija Tehnoloģijas vidusskola. Tagad labots, viss ok :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.02 13:51

//

S.Zaremba, kura līdz šim strādājusi Jelgavas 4.vidusskolā un kapeic skraida no vienas skolas uz citu? varbut paludza aiziet no 4 /vidusskolas? jā strada vienu gadu, un jau pretrunā ar vecākiem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.25 18:57

Jelgava