Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Trīsvienības tornī tūrisma sezonu sāk ar strūklakas ieslēgšanu 4

Jaunajā sezonā galvenokārt tiks akcentētas aktīvās atpūtas iespējas reģionā, kas arī tika ieskicētas tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā 3.maijā. Bet Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē tika atklāta izstāde «Jāņa Čakstes bulvāris laika ritējumā».

Izstādē, pateicoties sadarbībai ar Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, tā galveno krājuma glabātāju Aldi Barševski, kā arī mākslinieku Māri Grīnbergu. apkopotas fotogrāfijas no 20.gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām, attēlojot J.Čakstes bulvāra pārmaiņas gadu gaitā.

Aplūkojama ielas karte 20.gadsimta 30.gados un 2013.gadā, kas spilgti attēlo, cik ievērojamas pārmaiņas pat ēku izkārtojumā piedzīvojusi iela. Deviņās informatīvās planšetēs apskatāmas fotogrāfijas par vairākiem ielas namiem un objektiem toreiz un tagad. Izstādē apkopota informācija par Jelgavu, Jauno sinagogu, Mēdemu pilīm, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcu, Lindes viesnīcu, tiltu pāri Driksai, Kurzemes bruņniecības namu, zivju tirgu un kuģīšu piestātni, kā arī atjaunoto J.Čakstes bulvāri un Mītavas tiltu.

Līdz 31.maijam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa telpās apskatāma arī jelgavnieces Lauras Vizbules gleznu izstāde «Pa kāpnēm...».

Taču informācija par jaunās tūrisma sezonas piedāvājumu gaidīja apmeklētājus jau  Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pirmajā stāvā – visas dienas garumā varēja iegriezties tūrisma informācijas centrā, iepazīt tā piedāvājumu, kā arī katras stundas pirmajās 15 minūtēs griezt laimes ratu un, pareizi atbildot uz jautājumu, saņemt balvu.

Pēcpusdienā tika sveikti un diplomus saņēma jaunie Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada gidi, kas beiguši gidu kursus Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, bet tieši sešos vakarā sezonu atklāja arī strūklaka.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ingucs

Nezin....varbūt man gaume slikta.....bet strūklakas forma mani biedē!
Pat vecās padomjlaiku bija glītākas!
Es pie šitās negribētu fotogrāfēties un savus ciemiņus nevedīšu,lai nebūtu jātaisnojas,ka jelgavniekiem nav"visi mājās"!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 11:50

membrāns

...vai tad tā ir strūklaka?Lūk,KĀDREIZ bija strūklakas!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.04 19:14

Jelgava