Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Tūkstošiem uguņu Lāčplēša dienas lāpu gājienā 21

Jelgavas 4. vidusskolas bundzinieku Alfrēda Sebra un Krista Krūskopa enerģiski sistajā taktī tūkstošiem Jelgavas, kā arī tās apkārtnes iedzīvotāju, lielākoties skolēni, pirmdienas vakarā devās tradicionālajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā no Dambja ielas līdz Lāčplēša piemineklim Stacijas parkā.

Savukārt 18.novembrī Jelgavā notiks virkne pasākumu, kas veltīti Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai - piemiņas brīdis pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa, sveču rakstu veidošana, filmu retrospekcija, svētku dievkalpojums un koncerti. Svinību dienu noslēgs svētku uguņošana no Pasta salas.

Pulksten 12 Svētās Annas baznīcā notiks Ekumēniskais dievkalpojums, kurā muzicēs Sv.Annas draudzes koris un grupa «TirkizBand».

Pulksten 13 Zinātniskajā bibliotēkā notiks Jelgavas Latviešu biedrības svinīgais sarīkojums, bet pulksten 16.45 - ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.

No pulksten 17 līdz 20 Jelgavas Sv.Trīsvienības tornī būs skatāma filmu retrospekcija par Jelgavu vēsturē un mūsdienās. Iedzīvotāji no pulksten 17 aicināti Lielās ielas malās un savu māju logos aizdegt svecītes. Hercoga Jēkaba laukumā tiks iedegtas skolu jauniešu veidotās sveču kompozīcijas «Latvija uguns zīmēs», savukārt klātesošie varēs klausīties Ā.Alunāna Jelgavas teātra un Tirkīzkora ansambļa muzikālo kompozīciju, kā arī tautas sadziedāšanos, bet koncerta programmas turpinājumā - grupa «Sākums», Rasels un Sabīne.

Pulksten 17.30 kultūras namā izskanēs svētku koncerts «Novembris skan…», kurā muzicēs Jelgavas Kamerorķestris, Jelgavas Mūzikas vidusskolas stīgu orķestris.

Valsts dzimšanas dienas svinības noslēgsies ar svētku uguņošanu pulksten 20 no Pasta salas.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 21

moše

Labais.Buņģieri smuki rībināja.Pieminam mūsu zaldātus!

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 21:43

jelgavniece

Ļoti labs pasākums, žēl tikai, ka tik agri. Varētu rīkot uz 18:00, lai ģimenes kopā pēc darba var paspēt

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 22:16

cita jelgavniece

Pasākums bija skaists, laiks ļoti labs, skumji tikai,ka skolēni absolūti neprot uzvesties - pat dažas minūtes nevar nostāvēt mierā un paklausīties , kas notiek apkārt. Pat himmnu nedzird,kur nu vēl par dziedāšanu līdz . Skumji....

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 00:00

vieteja

Kas bērnu audzina?Vecāki.Diemžēl elementāras pieklājības trūkst.

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 06:52

Alnis

Mūsdienās bērnus audzināt vairs nav modē. No 10 pāriem, labi ja vienam būs labi audzināti bērni.
Turklāt, jāievēro, ka mūsdienu bērniem ļoti bieži ir hiperaktivitāte (ko agrāk veiksmīgi ārstēja ar vitamīnu "S" (siksna, ja kādam nepielec)), ko lolo un sekmē zem humānpedagoģijas karogiem, tādēļ nav ko brīnīties. Bērni ir bērni.

pirms 6 gadiem, 2013.11.13 14:18

Kretīns

Vai tad slepkavas un izsiteji ari piedalas gajiena??

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 01:52

hmm

šeit var redzēt ZZ subjektīvo/mērķveidīgo skatījumu/neskatījumu- kaut gan Jelg un JelgNov vadība tostarp piedalījās svētkos- neviena bilde ar to līdzdalību :)

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 08:28

mmh

Kam tas ir svarīgi? Ne jau Jelgavas vadības dēļ es piedalos, bet sevis dēļ.

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 08:40

hmm

par piedalīšanos svētkos karavīru piemiņai-tas ir pašsaprotams! bet šeit parādās rakstu autoru subjektīvisms- kur pozitīvs raksts, tur izskatās apzināti netiek iesasitīti atiecīgie personāži. ZZ vajadzēja nevis zaļu bet dzeltenu atpazīstamības krāsu

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 08:52

mmh

Kā reiz par dzeltenu lapu ZZ kļūs, ja priekšā un pakaļā rādīs Jelgavas vadības aktivitātes. Vadība nav nekāds personāžs šajā gadījumā. Nav mazsvarīgu vai gluži pretēji - galveno lomu šajā gājienā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 09:22

NEZ GAN

Vadiba ir vadiba, saimnieks ir saimnieks. Un tikai logiski ja parada vinus. Bet kas mums notiek?Ja kaut kur paradas Ravins, tad to uzskata par gozesanos un sazin ko.Bet tas tikai normali ,ja tie cilveki tur ir, kur visi un vinus parada.Un tad pienaks tas bridis, kad musu berni nezinas kas pilsetas saimnieks.Lecam no viena gravja otra ar savu stulbumu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 12:11

to mmh

bet ZZ jau to jau dara:DDD rāda priekšā un pakaļā vadības aktivitātes tikai un vienīgi sliktā gaismā :DD. Nekas šai dzīvē nav tikai balts vai tikai melns, tikai tādiem kas nedomā ar galviņu ir tā- tiem arī viegli visu ko uz paplātītes propogandiski ar pasūtījumu uzservēt

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 22:47

Gunča

Pilnīgi aplama bija režija, kur atkal bija šīs zociķu un komunistu melīgi izdomātās vaimanas par "smago krustnešu jūgu" un 700 gadu apspiestību. Nu tā iet, kad režisēt uztic tiem, kuri "vēsturi" sazīdušies no padomju propogandas. Un savas aplamības izplata tālāk, tādejādi propogandējot, zombējot un ieviešot turpinājumu tam verdziskajam vaimanājumam - "Mēs jau vienmēr bijām apspiesti, bijām vergi!" Nu johaidī, nav tā taisnība, savu mazvērtības komplekus dēļ nevajag izplatīt melus par latviešu tautu! Nu mūsdienās taču var atrast objektīvu vēstures analīzi, pietiek vienreiz sevī zombēt to verdziskumu un mazohismu!

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 10:33

Arvīds

Es pilnībā dalīju tavas domas, kad biju jaunāks, tomēr, ar gadiem sapratu, ka taisnība tam visam ir. Mēs esam vergu tauta. Es to redzu kopumā caur to, kas notiek valstī. Mēs izcīnījām zemi, neatkarību - ko nu? Zemi izpārdodam visādiem ķīniešiem, krieviem, arābiem, utt. (tas nav joks) Paši labprāt un ar dziesmu skrienam lasīt tomātus svešzemē (tak ierasts, lai pār muns kāds kungs ir, ko?). Tā lūk. Labi, ka esi patriots. Mans patriotisms izčibēja kaut kur ap divtūkstošajiem. Un tagad? Kur mans lasis (lats)? Aizpeldēja.

pirms 6 gadiem, 2013.11.13 14:26

jjii

Piekrītu par to laiku. Kāpēc nav iespējams šādus pasākumus rīkot vēlāk, tā lai arī tie, kas Rīgā strādā paspētu. Un tas neattiecis tikai uz šo konkrēto gājienu!

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 11:15

Jelgavniece K

Ļoti patika Caunes runa!!!
Ieteikums nākamajam gadam - varbūt varētu ielu apgaismojumu izslēgt uz lāpu gājienu? Tā būtu gan ekonomija, gan tai pat laikā > Tas radītu vēl vairāk tās patriotiskās, vienotības lāpu gājiena sajūtas.. !!! =)

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 13:26

ss

savā dzīvē visspilgtāk atmiņā palikuši 9.maija lāpu gājieni manā pilsētā (ne jelgavā)

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 23:36

membrāns

...tu esi īdētājs,Arvīd!Puņķu tapa un bimbātājs,verga dvēsele,kas māk tikai gausties.Tu esi GNĪDA...

pirms 6 gadiem, 2013.11.18 18:23

Jelgava