Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Zinātnieku naktī interesentu ne mazāk kā citus gadus

Govs tesmeņa maketa slaukšana, dīķa dziļuma mērīšana ar nivelieri, kuģīšu laišana un dārgumu meklēšana upes modeļa smiltīs, izglītojošas lekcijas, kā arī dažādas citas nodarbes LLU zinātnieki bija sagatavojuši lieliem un maziem interesentiem, kuri piektdienas vakarā piedalījās Zinātnieku nakts sarīkojumā.

Jelgavas 2.pamatskolas skolotājs Kaspars Ļubinskis teic, ka viņš ar saviem audzēkņiem šādā pasākumā piedalās pirmo reizi. Skolotājs priecājas, ka bērnus saista lauksaimniecības zinātne, kaut vairums no viņiem, pilsētā augot, piemēram, govi, tuvumā nav redzējuši.

Savukārt Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Andrejs Sālzirnis saka, ka LLU Lauku inženieru fakultātē kopā ar audzēkņiem nolūkojis jaunus tematus projektu darbiem.

Zinātnieku nakts koordinatore LLU profesore Ina Alsiņa secina, ka Zinātnieku nakts kā tradīcija Jelgavā ir nostiprinājusies. «Kaut arī šis vakars ir drēgns, droši vien jau apmeklētājus sarēķināsim ne mazāk kā citus gadus,» secina zinātniece. 

LLU Zinātnieku nakts pasākumā piedalījās piekto reizi.ES rosinātās Zinātnieku nakts sarīkojumi šo piektdien vienlaikus notika septiņās Latvijas pilsētās un vairāk nekā trīssimt zinātnes centros visā Eiropā.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Jelgava