Gāzes izmaksu pieaugums vasarā var pārsniegt 50 procentus 1

Gāzes sadārdzināšanās dēļ Latvijas uzņēmumi kļūs mazāk konkurētspējīgi, ziņo «Dienas Bizness».

«Dabasgāzes cenas pašlaik ir zemākā līmenī. Ir skaidrs, ka nākotnē šī cena tik zema nekad vairs nebūs,» Db rīkotajā Enerģētikas forumā pērnā gada novembrī sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja Valentīna Andrējeva.Šie vārdi sāks piepildīties praksē no šā gada maija, kad Latvijā tiks ieviests jaunais dabasgāzes akcīzes nodoklis un par gāzi maksāsim vidēji par 7 procentiem vairāk. Taču, pasaulē beidzoties ekonomiskai krīzei, sadārdzināsies arī pati dabasgāze. Tieši par cik — pagaidām nav zināms.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

IvarsJakovels

Žēl, ka Latvijā pārāk maz uzmanības pievērš alternatīviem enerģijas iegūšanas variantiem. Tā kā mēs nevaram prognozēt gāzes cenu izmaiņas pat tuvāko 5 gadu laikā, būtu lietderīgi pētīt alternatīvas līdz šim izmantotajam fosilajam kurināmajam.

Tā, piemēram, 2009.g. Vācijā sākta iegūt biogāze (atšķirībā no fosilās gāzes, kas ir gandrīz tīrs metāns, biogāzei ir ~40% ogļskābās gāzes piejaukums). Darbu uzsākusi rūpnīca, kas biogāzi attīra no ogļskābās gāzes piejaukumiem un patērētājiem to transportē pa esošo gāzes vadu tīklu.

Nozīmīgākais, ka šāds projekts ilgtermiņā palielina Vācijas energoneatkarību no ārējiem piegādātājiem un pasargā no dramatiskām cenu izmaiņām fosilā kurināmā tirgū.

pirms 11 gadiem, 2010.01.19 10:35

Jelgava