Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābējsilītei Jelgavas slimnīcā jāmeklē jauna vieta

Pirmdien projekta «Baby Box – vieta bērna dzīvībai» vadītāja Latvijā Laura Zvirbule un projekta jurists Juris Beikmanis apmeklēja Jelgavu, lai klātienē ar arhitekti un būvvaldes atbildīgajiem pārstāvjiem pārrunātu Jelgavas glābējsilītei atrastās vietas slimnīcā atbilstību likumu prasībām. Pēc kopīgas sarunas ar speciālistiem tika secināts, ka iepriekš atrastā vieta nevar tikt izmantota, jo, izbūvējot glābējsilītei nepieciešamo nodalījumu, tā paliek par šauru un neatbilst prasībām, kādas ir nepieciešamas slimnīcas evakuācijas gadījumā. 

19.septembrī, kad Jelgavas pašvaldība oficiāli apstiprināja glābējsilītes ieviešanu Jelgavā, tika apskatīta arī vieta, kur slimnīcā tā varētu atrasties. Toreiz Jelgavas slimnīcas vadība glābējsilītei par piemērotu vietu atzina slimnīcas galu blakus Uzņemšanas nodaļai, kur bija plānots izbūvēt nelielu telpu. Lai gan neoficiāli tā tika apstiprināta par atbilstošu vietu, bija jāgaida atzinums no speciālistiem. Tobrīd arī slimnīcas galvenā virsārste Solveiga Ābola minēja, ka nepieciešamības gadījumā piemērota vieta tiks atrasta citā slimnīcas zonā, skaidro projekta ieviesēji. 

«Baby Box» izveides tehniskās prasības paredz, ka telpai, kurā tiks ievietota glābējsilīte, ir jābūt vismaz piecu kvadrātmetri lielai un ar vienu ārsienu, kurā tiek uzstādīts glābējsilītes logs. «Baby Box» tiek izvietots slimnīcas nomaļajā teritorijā.

10.decembrī projekta vadītāja L.Zvirbule atkārtoti apmeklēs Jelgavas slimnīcu, lai skatītu vietu, kur varētu izvietot glābējsilīti. 

Pievieno komentāru

Jelgava