Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābējsilītes projektu atbalsta arī Jelgavas baznīcas un Māmiņu klubs 4

Šodien Jelgavā viesojās projekta «Baby Box» Latvijā vadītāja Laura Zvirbule, lai tiktos ar konfesiju pārstāvjiem un uzklausītu viņu domas par glābējsilītes nepieciešamību Jelgavā. Diskusijā piedalījās katoļu, pareizticīgo un baptistu draudzes pārstāvji, kā arī Jelgavas Māmiņu kluba dalībnieces.

Latvijā darbojas septiņas glābējsilītes un Jelgavai būs iespēja kļūt par astoto pilsētu, kur izveidota šāda īpašā vieta bērna dzīvības glābšanai. Jelgavas Romas katoļu baznīcas priesteris Ingmārs Zvirgzdiņš ideju par glābējsilīti Jelgavā novērtēja augsti. Viņš atzina, ka pašam reiz bijusi doma Latvijā ieviest poļu pieredzi, lai palīdzētu grūtībās nonākušām jaunām māmiņām. Viņš stāsta, ka Polijā darbojas klosteris, kurā kalpo māsas, kuras palīdz pārvarēt krīzi sievietēm ar nevēlamu grūtniecību. Pēc gada, diviem vai trim, kad jaunās māmiņas «nostājušās uz kājām», viņas dodas savā dzīvē. Valstī ar stingru katoļticību jaunu, neprecētu sieviešu grūtniecība nereti ir par pamatu, kādēļ meitenes no ģimenes tiek atstumtas un mājām padzītas. «Latvijā nereti notiek līdzīgi. Es atzinīgi novērtēju, ka līdzās glābējsilītei būs tālruņa numuri, kur jaunajām māmiņām zvanīt un lūgt palīdzību, bet tām, kuras nevēlas vai nespēj pašas audzināt bērnu, ar glābējsilītes atbalstu sniegt mazulim mīlošu vecāku ģimeni. Jo baznīca vienmēr iestājas par bērna dzīvību un, kas zina, varbūt glābējsilītē ievietotais mazulis pēc gadiem izaugs par kārtīgu uzņēmēju, priesteri vai valsts vadītāju,» sacīja I.Zvirgzdiņš, piedāvājot savu atbalstu arī glābējsilītes iesvētību procesā. 

Arī baptistu baznīcas sludinātājs Ainārs Ginters atzina, ka ideja ir laba un Jelgavai ļoti vajadzīga. Projekta autoriem viņš izteica piedāvājumu arī baznīcās pie informāciju dēļa izvietot paziņojumu ar tālruņa numuriem, kur jaunajām māmiņām saņemt palīdzību, kā arī glābējsilītes atrašanās vietu, jo bieži vien pirmais, kur cilvēks meklē palīdzību, ir pie Dieva un baznīcā.

Atbalstu izteica arī pareizticīgo un Māmiņu kluba pārstāvji. «Tā ir lieliska iespēja dot otru iespēju bērnam dzīvot, nenogalinot viņu vai nepametot nosalšanai. Esam gatavi iesaistīties projektā, uzrunāt uzņēmējus un palīdzēt vākt ziedojumus. Esam gatavas darīt visu, lai pēc iespējas ātrāk projekts Jelgavā taptu,» sacīja jaunās māmiņas Diāna Mavrodi un Signija Borisenoka. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kate

Glābējsilīte, tas ir amorāli. Normālai sievietei, tā ir trauma uz mūžu. Šādām izmisušām sievietēm, jādod laiks apdomāties. Ļoti bieži šīm sievietēm nav kur dzīvot, nav līdzekļu ar ko uzturēt bērniņu, tad lūdzu sniedziet tādu palīdzību viņām. Te ir darbs psihologam, sociālam darbiniekam, nevis sievieti nosodīt, bet šajā situācijā sievieti atbalstīt.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 10:52

neta

Atbalstu. Nenovēlu nevienai būt tās sievietes vietā.Māte to bērnu varēs dabūt atpakaļ ja viņu atbalstīs nodrošinās ar dzīves vietu... Mūsu sabiedrība ir nežēlīga.Mēs savas problēmas slēpjam,jo sabiedrība ir nežēlīga nesaprotoša.Mēs nerunājam par tām jo nav ar ko runāt...

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 11:14

JURIS

GLABEJSILITE TA IR LABA LIETA, BET LAI TADAS SILITES NEBUTU VAJADZIGAS, BUTU LABAK SAMAZINAJUSI ALGAS DEPUTATIEM UN PREZIDENTAM KURI UZ MUSU NAUDAS IEDZIVOJAS BET BUTU LABAK 8 LS VIETA BERNAM MAKSAJUSI LIELAKU BERNU NAUDU PAR, KO UZTURET BERNU PAR NIEKA 8 LS LAI PASI DEPUTATI IZDZIVO AR 8 LS GRIBETU REDZET KA VINIEM SANAKS, MATE IR SPIESTAS ATSTAT BERNU, JO VINAS ZIN KA AR 8 LS NEIZVILKS UN NEPABAROS BERNU VALDIBA VARETU PADOMAT PAR TO KA VERST LABUMA BERNA NAUDAS KAPEC NEVAR BUT TA PAT KA ANGLIJA PADOMAJAT PAR TO.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 14:26

Andris

Saķeršu mīnusus, bet:
Neviens neko nevienam nav parādā! Ja jau spēlējam kapitālismu (jo sociālisms bez džinsiem veikalos nevienam nepatika), tad iegaumējiet - ja laidiet pasaulē bērnu - ceriet tik vien kā uz saviem spēkiem un naudu! Es personīgi no saviem nodokļiem NEGRIBU apmaksāt pabalstus bērniem, kas izaugs un aizlaidīs prom celt Īrijas ekonomiku un maksāt pensijas īru perdeļiem! Man patīk klausīties māmiņu brēkas, ka, redz, sabiedrība viņām ir parādā kaut kādu naudu. Kad ar sievu izlēmām dzemdēt bērnu, nedz cīlējām, nedz pieprasijām kaut kādus pabalstus - jo īpaši 90-s tas bija 3-4 latu liels. Paši audzinājām uz sava rēķina, negaidot kaut ko no citiem - ja jau spēlēt kapitālismu, kā teicu ievadā - tad jau spēlēt pa nopietnam.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 22:27

Jelgava